آکاایران: خرمالو از میوه های فصل پاییز است که خواص درمانی زیادی برای پوست و بدن ما دارد. انواع ماسک خرمالو را می توانید متناسب با انواع پوست تهیه کنید و لطافت و زیبایی را به پوست خود هدیه دهید.

سلامت و زیبایی پوست با ماسک خرمالو

قبل از ارائه انواع ماسک تهیه شده با خرمالو ابتدا با خواص و فواید خرمالو آشنا شویم. میوه خرمالو دارای ویتامین های A، E و C و دارای اسیدهای چرب اشباع است. اسیدهای چرب اشباع برای داشتن پوست سالم ضروری است. پوست را ترمیم می کند و بهبود می بخشد و فعالیت متابولیسم آن را سرعت می بخشد. پوست سالم، تمیز و درخشان به ارمغان می آورد. خرمالو یک بتاکاروتن غنی است که به بهبود رنگ پوست سالم کمک می کند و منبع طبیعی آنتی اکسیدان است و ترک ها و زخم های جزئی پوست را در مان می کند.

آکاایران: معرفی 5 ماسک خرمالو برای زیبایی و سلامت پوست شما

بهبود و رفع چین و چروک پوست با خرمالو

خرمالویی که از قبل له کردید را با کمی آب لیمو و یک عدد زرده تخم مرغ  مخلوط کرده و آن را بر روی پوست قرار دهید. بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه آن را بشویید. این ماسک منافذ باز صورت شما را از انواع آلودگی پاکسازی می کند. علاوه بر اینکه تاثیر بسیاری بر بهبود چین و چروک می گذارد، پوست شما را لطیف و دلپذیر می کند.

ماسک طبیعی خرمالو برای پوست های خشک

برای تهیه این ماسک خرمالو یک قاشق غذا خوری کته فاقد روغن و نمک را با یک قاشق مربا خوری روغن بادام شیرین را به همراه یک تکه کوچک خیار و نصف خرمالو را در میکسر ریخته و مخلوط کنید. ۱۰ دقیقه روی پوست خود نگه دارید تا پوست شما را لطیف کند.

ماسک میوه خرمالو نرم کننده و براق کننده پوست

برای نرمی پوست کافی است یک خرمالو له شده را به شکل پوره در آورید و آن را با کمی آرد جو یا غلات دیگر مخلوط کنید و به کمک یک قلم مو ماسک خرمالو را بر روی پوست خود پخش کنید. به مدت ۱۰ الی ۱۵دقیقه آن را بر روی پوست بگذارید. بعد از آن می توانید آن را با آب ولرم بشویید تا از صورتتان خوب پاک شود.

معرفی 5 ماسک خرمالو برای زیبایی و سلامت پوست شمامعرفی 5 ماسک خرمالو برای زیبایی و سلامت پوست شما

خرمالو روشن کننده واقعی پوست

برای روشن شدن پوست، یک عدد خرمالو را با یک هویج مخلوط نمایید و به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید بر روی پوست شما قرار بگیرد تا جذب پوستتان شود. در نهایت صورت را با آب سرد بشویید.

معرفی 5 ماسک خرمالو برای زیبایی و سلامت پوست شمامعرفی 5 ماسک خرمالو برای زیبایی و سلامت پوست شما

ماسک خرمالو تمیز کننده عمیق پوست

گاهی اوقات با وجود شستن صورت با صابون منافذ پوست همچنان آلودگی دارند و این منافذ به خوبی پاک نشده اند. در اینجاست وجود یک ماسک طبیعی و قوی به شما کمک می کند تا هر گونه آلودگی و ناپاکی را از صورت خود دور کنید.

این میوه خوشرنگ پاییزی تمام دانه های چرب پوست را تمیز می کند. کافی است که یک خرمالوی له شده و رسیده را با یک چهارم فنجان شکر قهوه ای و یک قاشق غذا خوری روغن زیتون را با هم مخلوط کنید و به صورت دورانی بر روی پوست خود بمالید. ۱۰ دقیقه صبر کنید و بعد صورت را با آب ولرم بشویید.

معرفی 5 ماسک خرمالو برای زیبایی و سلامت پوست شمامعرفی 5 ماسک خرمالو برای زیبایی و سلامت پوست شما

در این صورت ماسک خرمالو مانند یک اسکراب طبیعی عمل می کند و هر گونه آلودگی را از پوست شما پاک می کند. در این حالت می توان گفت که میوه خرمالو مانند یک لایه برداری طبیعی عمل می کند.از اینکه در ارائه روش های تهیه خانگی ماسک این میوه پاییزی همراه ما بودید، صمیمانه متشکریم.

.

منبع : آرگا