آکاایران: در این مطلب با انواع عوارض و نکاتی برای هاشور زدن ابرو ها آشنا شدید که با کمک این مطلب می توانید برای هاشور زدن ابروهای خود تصمیم درستی بگیرید و علاوه بر این با نکات ایمنی که در این مطلب ذکر شد می توانید از ابتلا به بیماری های عفونی و واگیردار در امان باشید.

اغلب خانم ها برای زیباتر شدن حالت و فرم ابروهای خود از روش هایی نظیر هاشور زدن ابرو و سایه زدن ابرو استفاده می کنند که هر کدام از این روش ها دارای عوارضی می باشند و بهتر است قبل از انجام این روش ها برای از بین بردن عیب های موجود در ابروهای خود از عوارض آن ها مطلع شوید.

تاتو ابرو و هاشور ابرو و تاتو خط چشم از انواع روش ها برای ایجاد کردن تغییرات در چهره است که امروزه بیشتر خانم ها از این روش ها برای ایجاد تغییرات در چهره خود استفاده می کنند تاتو خط چشم و تاتو و هاشور ابرو دارای مضراتی برای پوست صورت هستند و در صورت امکان بهتر است از این روش ها برای ایجاد تغییرات در حالت و فرم چشم ها و ابروهای خود استفاده نکنید.

آکاایران: آنچه باید در مورد هاشور زدن ابرو و عوارض آن بدانیم

عوارض و مضرات هاشور زدن ابرو

متخصصان پوست ضمن اینکه به عوارض ناشی از هاشور و تاتو ابرو اشاره می کنند از متقاضیان انجام این اعمال تقاضا دارند که در مکان های مطمئنی ابروهای خود را هاشور و یا تاتو بزنند. در ادامه این مطلب عوارض و مضرات ناشی از هاشور زدن ابرو ها را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

آنچه باید در مورد هاشور زدن ابرو و عوارض آن بدانیمآنچه باید در مورد هاشور زدن ابرو و عوارض آن بدانیم

نکاتی درباره هاشور ابرو ها

۱.در فرآیند هاشور کردن ابروها فرم و حالت ابرو ها و عدم تناسب بین ابروها اصلاح می شود همچنین با بالا بردن ناحیه خارجی ابرو ها چهره جوان تر به نظر می رسد.
۲. هاشور ابرو نسبت به تاتو کردن ابرو طبیعی تر است و در این روش تارهایی شبیه به مو با کمک سوزن درون ابروها کشیده می شود.
۳. ماندگاری هاشور ابروها با توجه به شرایط آب و هوایی و جنس پوست و نحوه زندگی افراد متفاوت است و هرگز نمی توان زمان دقیق برای ماندگاری هاشور روی ابروها در نظر گرفت.
۴. هاشور روی پوست خشک دوام بیشتری دارد و به طور میانگین با توجه به کیفیت مواد استفاده شده برای هاشور زدن ابرو ها ماندگاری هاشور روی ابرو ها بین یک تا پنج سال است.

آنچه باید در مورد هاشور زدن ابرو و عوارض آن بدانیمآنچه باید در مورد هاشور زدن ابرو و عوارض آن بدانیم

۵. هاشور ابروها را در سالن هایی انجام دهید که دارای متخصصین با تجربه کافی هستند و علاوه بر این با ترکیب رنگ ها و قرینه سازی ابرو ها و انواع پوست ها آشنایی کامل دارند.
۶. اگر شما مدام حوصله آرایش کردن و مداد کشیدن ابروهایتان را ندارید و در عین حال می خواهید ظاهری دلپذیر و جذاب داشته باشید بهتر است از هاشور ابرو برای ترمیم ابروهای خود استفاده کنید.
۷. در انتخاب مراکز تخصصی هاشور ابرو دقت کافی را به خرج دهید و هرگز ارزان بودن را فدای زیبایی و سلامتی خود نکنید.

آنچه باید در مورد هاشور زدن ابرو و عوارض آن بدانیمآنچه باید در مورد هاشور زدن ابرو و عوارض آن بدانیم

بررسی انواع مضرات ناشی از هاشور ابرو

۱.هاشور زدن ابروها اگر در مکان غیر بهداشتی انجام شود احتمال بروز عفونت هایی روی سطح پوست وجود دارد.
۲. برای هاشور ابرو ها باید از سوزن های یک بار مصرف استفاده شود همچنین بهتر است افراد سوزن های مخصوص هاشور ابرو را به همراه خود به سالن های زیبایی ببرند تا احتمال انتقال بیماری های واگیرداری که از طریق سوزن های غیر بهداشتی وارد بدن می شود جلوگیری شود.
۳. از جمله عوارض هاشور زدن ابرو می توان به امکان انتقال بیماری هایی نظیر ایدز و هپاتیت A, B, C از طریق سوزن اشاره کرد.

آنچه باید در مورد هاشور زدن ابرو و عوارض آن بدانیمآنچه باید در مورد هاشور زدن ابرو و عوارض آن بدانیم

۴. هاشور ابرو باعث بروز زخم و خونریزی می شود بنابراین سوزنی که برای انجام این کار استفاده می شود بایستی تمیز و استریل باشد تا درصد احتمال مبتلا شدن به بیماری های عفونی کمتر شود.
۵. بعد از هاشور زدن به ابرو ها امکان بروز عفونت و قرمزی آنی وجود دارد همچنین احتمال مبتلا شدن فرد به حساسیت تاخیری نیز وجود دارد و ممکن است فرد چند سال بعد از انجام هاشور به آن حساسیت پیدا کند.
۶. وقتی که ابروهایتان را هاشور می زنید ماده خارجی وارد پوست شما می شود که در این زمان بدن گلبول های سفید را سراغ آن ماده خارجی می فرستند تا از بدن شما محافظت شود گلبول های سفید نیز با بلعیدن رنگ از پوست صورت محافظت می کنند. بنابراین افرادی که سابقه نقص ایمنی در بدن دارند هاشور ابروها برای آن ها خطرناک است و بهتر است از هاشور زدن ابرو های خود صرف نظر کنند.
آنچه باید در مورد هاشور زدن ابرو و عوارض آن بدانیمآنچه باید در مورد هاشور زدن ابرو و عوارض آن بدانیم

در این مطلب با انواع مضرات و عوارض ناشی از هاشور زدن ابرو آشنا شدید که امیدواریم بعد از خواندن این مطلب در مورد هاشور زدن برای ابروهای خود تصمیم درستی بگیرید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده انواع اطلاعات در زمینه سلامت مو کلیک کنید.

.

منبع : آرگا