مو یکی از اجزای بدن هر فرد می باشد که رنگ, حالت, جنس و… بسته به ژن شخص شکل می گیرد. حفظ مو بر روی سر بسیار مهم است. گرچه ژنتیک در این امر کاملا تاثیر گذار است اما نگهداری و تقویت موها هم در داشتن موهای سالم و پر پشت موثر است. در گذشته برای حفظ سلامت و زیبایی موهای خود از اقلام طبیعی همانند حنا و قهوه و دیگر مواد طبیعی موجود در محیط بهره می بردند. ما در این مقاله از تقویت مو با حنا و قهوه سخن می گوییم تا به شما در داشتن موهای سالم و دلپذیر کمک کرده باشیم.

راه های تقویت مو با حنا و قهوه  به منظور داشتن موهای سالم و دلپذیر و خوشرنگ:

خواص حنا برای مو و تقویت آن بسیار دلپذیر است همچنین قهوه از جمله مواد موثر در تقویت مو به شمار می رود. اگر موهای خود را با پودر برگ حنا ماساژ دهید باعث ترمیم و  ازدیاد ضخامت تار مو و درمان دو شاخگی موها و همچنین بهره مند شدن از رنگ مویی به رنگ های مسی, حنایی و قهوه ای می شوید. استفاده مداوم از ماسک حنا در درمان ریزش مو و جلوگیری از آن تاثیر گذار است. ما برای استفاده از حنا به شما دو تا راهکار ارایه می کنیم:

 1. حنا را به اندازه نصف لیوان با یک لیوان آب و یک زرده تخم مرغ مخلوط کنید و به مدت چهل و پنج دقیقه موهایتان را با آن ماساژ دهید. این کار علاوه بر تقویت مو هاله ای از رنگ قهوه ای را بر روی موهای تیره ایجاد می کند.
 2. گل ریواس, گل بابونه و برگ حنا را به مقدار مساوی با سه لیوان آب مخلوط کنید و بجوشانید و موهایتان را با این ترکیب به منظور داشتن موهای مسی رنگ ماساژ دهید.

  آکاایران: روش های تقویت مو با حنا و قهوه را بهتر بشناسید

می توانید حنا را با سایر مواد طبیعی مانند قهوه ترکیب کنید و از آن برای تقویت موهایتان بهره ببرید. ما سه روش برای تقویت مو با حنا و قهوه به شما پیشنهاد می دهیم:

 1. مقداری قهوه را با یک زرده تخم مرغ به حنا بیفزایید و با این مخلوط موهایتان را از ریشه تا ساقه خوب ماساژ دهید و بعد آن را با یک پلاستیک یا روسری ببندید و دو ساعت صبر کنید, سپس موهایتان را آبکشی کنید.
 2. برای تقویت مو با حنا و قهوه و نرمی موها, یک عدد زرده تخم مرغ را با یک لیوان دم کرده بابونه و یک پیمانه قهوه و یک پیمانه ماست شیرین و یک پیمانه حنا به نسبت برابر مخلوط کنید و بعد از ماساژ دو ساعت روی سرتان نگه دارید و بعد بشویید.
 3. پودر حنا و پودر قهوه با ماست و آبلیمو را با هم ترکیب کنید و در یک ظرف پلاستیکی در بسته ۱۲ ساعت بگذارید استراحت کند و بعد از آن موهایتان را با آن ماساژ دهید و اجازه دهید یک شب تا صبح برای تاثیر بهتر بر روی موهایتان بماند و سپس آن را در حمام با استفاده از شامپو و نرم کننده بشویید.
  روش های تقویت مو با حنا و قهوه را بهتر بشناسیدروش های تقویت مو با حنا و قهوه را بهتر بشناسید

دانستنی های مفید برای تقویت مو

 • حنا نمی گذارد تار موهای شما نازک شود.
 • حنا باعث رفع شوره سر می شود.
 • ترکیب حنا و روغن زیتون موهای ریخته را برای رشد مجدد تحریک می کند.
 • استفاده از ترکیب حنا و آب و آبلیمو به مدت یک ساعت سبب براقی موها می گردد.
 • حنا رنگ مو را روشن تر نمی کند.
 • حنا موهایی با رنگ مشکی و یا قهوه ای سوخته را به رنگ قهوه ای روشن یا مشکی بور تبدیل می کند که در زیر نور آفتاب سایه قرمزی در مو دیده می شود.
 • استفاده از حنا بر روی موهای بلوند باعث می شود رنگ مو به یک رنگ قرمز طبیعی در آید.
 • اگر بر روی موی سفید حنا بزنید به رنگ قرمز یا نارنجی تغییر رنگ می دهد.
 • مخلوط حنا با آب لیو یا چغندر قرمز به نسبتی که آب لبو بیشتر باشد رنگ مو را شرابی می کند.
  روش های تقویت مو با حنا و قهوه را بهتر بشناسیدروش های تقویت مو با حنا و قهوه را بهتر بشناسید

برای تقویت مو با حنا و قهوه از راه های گفته شده در این متن بهره ببرید و تاثیرات بی نظیرش را مشاهده کنید. همچنین می توانید برای فراگیری روش رنگ کردن طبیعی موها با حنا و قهوه کلیک کنید.

.

منبع : آرگا