آکاایران: انواع سیب برای همه مفید بوده و پر از خاصیت است. این سیب های خوشمزه و قدرتمند نه فقط در شکل خوراکی و برای سلامت بدن که در شکل ماسک طبیعی برای سلامت پوست و مو هم استفاده می شود. ماسک سیب یکی از پرکاربردترین ماسک های زیبایی به شمار می آید.

اسید سیتریک، تانین و مواد معدنی همچون پتاسیم، منیزیم، آهن، گوگرد، منگنز،  فسفر و پکتین است موجود در سیب برای سلامت و زیبایی پوست و بدن بسیار مفید و موثر است. نه تنها خود میوه سیب که پوست و دانه این میوه نیز از خاصیت بی شماری برخوردار است. از همین رو برای بهره مندی از خواص سیب برای پوست ماسک طبیعی از این میوه را تهیه دیده اند که ما در ادامه به معرفی انواع ماسک سیب می پردازیم.

معرفی شش ماسک سیب برای پوست:

خواص سیب در زیبایی و سلامت قابل وصف نیست. این میوه سرشار از مواد مغنی و مغذی برای بدن می باشد و مصرف آن چه به شکل  خام و چه پخته بسیار خاصیت دارد.

از این ماسک سیب و ماست برای رفع چین و چروک و خشکی پوست استفاده می شود. نصف یک سیب رنده شده را به همراه یک قاشق ماست و یک قاشق روغن زیتون مخلوط کنید و به مدت یک ربع یک لایه ضخیم از آن بر روی پوست خود بگذارید. سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید. از این ماسک هفته ای یک بار استفاده کنید.

  • ماسک لیمو و سیب:

برای تهیه این ماسک طبیعی نصف یک سیب رنده شده را با دو قاشق آب لیموی تازه، یک قاشق ماست و یک قاشق آرد جو دو سر ترکیب کنید و بر روی پوست صورتتان بگذارید تا عمل پاکسازی صورت بگیرد. بعد از گذشت سی دقیقه پوست صورتتان را بشویید و هفته ای یک بار از این ماسک استفاده کنید.

  • ماسک عسل و سیب:

یک سیب را با پوستش رنده کنید و بر روی آن عسل بریزید و خوب مواد را با هم ترکیب کنید و بر روی پوستان قرار دهید. بعد از گذشت پانزده الی بیست دقیقه ماسک عسل و سیب را از روی صورتتان بشویید. این ماسک خاصیت ضد آکنه و نرم کنندگی دارد.

با 6 ماسک سیب فوق العاده و طرز تهیه آن آشنا شویدبا 6 ماسک سیب فوق العاده و طرز تهیه آن آشنا شوید

  • ماسک طبیعی سیب:

یک عدد سیب را به همراه پوسته آن خوب رنده کنید و با عسل مخلوط نمایید و بر روی پوست صورت و گردن خود قرار دهید. سپس پوست را با نوک انگشتان خود ماساژ دهید. برای این کار ماساژ را از پایین گردن شروع کنید و به طرف بالا بیایید و بعد از سمت راست گردن به سمت چپ و بالعکس ماساژ دهید. آن گاه با نوک انگشتان به پوست صورت خود ضربات آرامی بزنید تا جریان خون پوست بیشتر شود. بعد تا خشک شدن ماسک دست نگه دارید و بیست دقیقه بعد صورت خود را آبکشی کنید. استفاده از این ماسک چین و چروک را برطرف می کند و سبب تقویت و طراوت پوست می شود.

با 6 ماسک سیب فوق العاده و طرز تهیه آن آشنا شویدبا 6 ماسک سیب فوق العاده و طرز تهیه آن آشنا شوید

برای تهیه این ماسک، سیب را رنده کنید و با کمی شیر مخلوط نمایید و هر روز به مدت بیست دقیقه آن را بر روی پوست خود قرار دهید. این ماسک لایه بردار است و پوست را جلا می بخشد.

  • ماسک روغن زیتون و سیب:

یک عدد سیب را به همراه پوست آن خوب رنده کنید و با روغن زیتون مخلوط نمایید و سپس بر روی پوست خود قرار دهید. اجازه دهید این ماسک بیست دقیقه بر روی پوست شما بماند و بعد صورت خود را بشویید.

با 6 ماسک سیب فوق العاده و طرز تهیه آن آشنا شویدبا 6 ماسک سیب فوق العاده و طرز تهیه آن آشنا شوید

  • ماسک زرده تخم مرغ و سیب:

در تهیه این ماسک لازم است که زرده تخم مرغ را با چند قطره سرکه سیب و چند قطره روغن زیتون یا روغن آفتابگردان و یا روغن بادام ترکیب کنید و به مدت بیست دقیقه بر روی صورت خود قرار دهید و بعد پوستتان را بشویید. این ماسک مناسب افراد با پوست خشک می باشد.

با 6 ماسک سیب فوق العاده و طرز تهیه آن آشنا شویدبا 6 ماسک سیب فوق العاده و طرز تهیه آن آشنا شوید

هرگاه نصف یک سیب را در تهیه ماسک سیب استفاده کردید، نصف دیگر آن را بخورید تا زیبایی از درون شما آغاز شود. شما با کلیک بر روی لینک ماسک سرکه سیب به روش های تهیه این ماسک ارزشمند نیز دست پیدا می کنید.

.

منبع : آرگا