شوره سر امکان دارد به خاطر خشکی پوست سر و گاهی اگزما و یا عفونت های قارچی در سر به وجود بیاید که از سلول های مرده پوست تشکیل می شود و راهکار های فراوانی برای درمان شوره سر و کنترل آن وجود دارد. با ما در ادامه این مقاله راه های رفع شوره سر را امتحان نمایید.

روش های درمان و رفع شوره سر:

روش های درمان خانگی شوره سر در این متن را به شیوه ای که توضیح داده شده است به کار ببندید و از نتیجه آن شگفت زده شوید:

 • سرکه سیب: سرکه سیب را با آب گرم به به میزان مساوی مخلوط نمایید و روی پوست خشک سر خود بریزید و پوست سر خود را با آن ماساژ دهید. توجه داشته باشید که تمام پوستتان به سرکه آغشته شده باشد. بعد از چند دقیقه موهای خود را بشویید و این عمل را هفته ای دو بار تکرار کنید.
 • جوش شیرین: یک قاشق سوپ خوری جوش شیرین را درون یک استکان آب مخلوط نمایید و همانند شامپو از آن برای شستشوی موهای خود استفاده کنید و در عرض چند روز معجزه این محلول را بر روی موهای خود و رفع شوره سر ببینید.

آکاایران: برای رفع شوره سر از این روش های استفاده کنید

 • شنبلیله: در خواص شنبلیله به رشد موهای سالم و از بین بردن پوسته پوسته شدن سر اشاره شده است. برای این منظور دو قاشق سوپ خوری از دانه های شنبلیله را یک شب درون آب خیس کنید و بعد دانه ها را از آب بگیرید و آسیاب نمایید. ماده میری حاصل شده را به مدت ۴۵ دقیقه روی پوست سر خود بگذارید و سپس موهای خود را با شامپو و آب بشویید.
 • قرص آسپرین: از مواد موجود در قرص آسپرین برای تهیه شامپو ها استفاده می کنند. شما هم می توانید دو عدد قرص آسپرین را در هر بار حمام رفتن پودر کنید و به شامپوی خود بیفزایید و بگذارید به مدت دو دقیقه روی سر شما بماند و بعد آن را آبکشی نمایید.

برای رفع شوره سر از این روش های استفاده کنیدبرای رفع شوره سر از این روش های استفاده کنید

 • روغن نارگیل: هر بار قبل از اینکه به حمام بروید سه تا پنج قاشق سوپ خوری را به پوست سر خود بمالید و اجازه دهید یک ساعت روی سر شما بنشیند و بعد موهای خود را آبکشی نمایید.
 • لیمو ترش: دو قاشق سوپ خوری آبلیمو را به پوست سر خود بزنید و بعد موهای خود را آبکشی نمایید و سپس یک قاشق چای خوری آبلیمو را در یک استکان آب مخلوط نمایید و دوباره موهای خود را با آن بشویید. این روش را هر روز انجام دهید تا نتیجه دلخواه شما حاصل شود.

برای رفع شوره سر از این روش های استفاده کنیدبرای رفع شوره سر از این روش های استفاده کنید

 • نمک: موها و پوست سر خود را با کمی نمک ماساژ دهید و بعد آنها را بشویید.
 • آلوئه ورا: از خواص آلوئه ورا برای مو از بین بردن خارش پوست سر می باشد.  قبل از اینکه موهای خود را شامپو بزنید با کمی ژل آلوئه ورا پوست سر خود را ماساژ دهید و بعد از چند دقیقه آن را آبکشی نمایید.

برای رفع شوره سر از این روش های استفاده کنیدبرای رفع شوره سر از این روش های استفاده کنید

 • سیر: از خواص سیر برای مو می توان به خاصیت ضد قارچی آن برای رفع باکتری های مسبب شوره سر اشاره کرد. در این روش کافی است که چند حبه سیر را له کنید و به پوست سر خود بمالید و بعد آن را بشویید.
 • روغن زیتون: هر شب قبل از خواب موهای خود را به همراه پوست سرتان با روغن زیتون ماساژ دهید.
  برای رفع شوره سر از این روش های استفاده کنیدبرای رفع شوره سر از این روش های استفاده کنید

از این درمان های خانگی و طبیعی برای رفع شوره سر خود استفاده نمایید و از تاثیر های موثر آنان لذت ببرید و دیگر نگران پوسته پوسته شدن موهای سرتان نباشید.

.

منبع : آرگا