خانوادهآرایشبوتاکس و انواع آن
,بوتاکس و انواع آن
آکاایران: بوتاکس و انواع آن

آکاایران: برای طراوت و زیبایی پوست روش های پزشکی متعددی بوجود آمده که امروزه از میان این روش ها تزریق بوتاکش بسیار رایج شده است و اگر بخواهیم روند آن را مورد بررسی قرار دهیم می توان گفت در این روش با تزریق سم بوتولیسم حرکت عضلات را کاهش داده و همین امر به...

برای طراوت و زیبایی پوست روش های پزشکی متعددی بوجود آمده که امروزه از میان این روش ها تزریق بوتاکش بسیار رایج شده است و اگر بخواهیم روند آن را مورد بررسی قرار دهیم می توان گفت در این روش با تزریق سم بوتولیسم حرکت عضلات را کاهش داده و همین امر به صاف شدن سطح پوست می انجامد. سایت آرایشگری در این مقاله به توضیح مفصلی در این مورد می پردازد.
سم استفاده شده در بوتاکس از باکتری به نام بوتولینوم گرفته شده است که توانایی فلج کردن عضلات دارد و براساس دستور اداره فدارال مواد غذایی و دارویی آمریکا حداقل سن برای انجام این تزریق 18 سال بوده اما توصیه می شود از بوتاکس برای درمان چین و چروک صورتتان استفاده نکنید چرا که این دارو به تازگی عرضه شده است و از آنجایی که یک ماده سمی میباشد استفاده مداوم و در دراز مدت از ان ممکن است عوارضی د پی داشته باشد و بدتر از آن این میباشد که در صورتی در سنین پایین شروع به استفاده از این دارو کنید پوستتان به این تزریقات عادت کرده و مجبور به ادامه دادن این روند خواهید داشت و این از جمله دلایلی میباشد که جراحان زیبایی و پزشکان حداقل سن را 23 در نظر میگیرند.
اگر بخواهیم برای چین و چروک انواع مختلفی در نظر بگیریم می توان به دو نوع اشاره کرد :
  • چین و چروکی استاتیک که بر اثر گذر زمان، پیری و افتادگی برروی صورت ایجاد می وشد که در این موارد بوتاکس جوابگو نمی باشد .
  • چین و چرون دینامیک که نتیجه اخم کردن و انقباض عضلات بوده.

در نتیجه به وجود آمدن چین و چروک دینامیک یکسری از متخصصان نظرات مختلفتی دارند و آن هم این میباشد که باید صبر کرد تا تمام چین و چروک برروی صورت ظاهر شود سپس اقدام به استفاده از بوتاکس نمایید چرا که در صورت استفاده زیاد از بوتاکس عضلات ضعیف شده و دیگر پوست را نمی کشد و در نتیجه چین و چروک از بین نمیرود.

بهترین قسمت صورت که بوتاکس به آن جواب می دهد قسمت بالا و پایین صورت می باشد مانند پیشانی، اطراف چشم ها و حتی بعضی از خانم ها برای بالا ابروهای خود از این روش استفاده می کنند و البته اینکه میخواهند کل ابرویشان بالا برود و یا اینکه تنها انتهای ابرو به سما بالا کشیده شود روش های متفاوت به خود را دارند.

.

منبع : arayeshgari.com

پربازدیدها
تبلیغات