پوست سالم و دلپذیر یک نعمت است و برای داشتن پوست سالم و دلپذیر شما باید 5 ترفند ساده را به کار ببرید داشتن پوست سالم و دلپذیر آرزوی بسیاری از خانم ها است اما در این مطلب سماتک نکات مهمی برای داشتن پوست سالم و دلپذیر بیان شده است که آروزی شما را به واقعیت می رساند.

اگر تمایل به داشتن پوست سالم و دلپذیر دارید باید 5 توصیه مهم را رعایت کنید؛ نکاتی که به راحتی می تواند شادابی و جوانی پوست شما را تضمین کند.

_ نخستین نکته برای داشتن پوست سالم پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم است، به عبارت دیگر اشعه ماوراء بنفش که در نور خورشید و لامپ های کم مصرف وجود دارد که برای پوست مضر است.

وی در ادامه گفت: نور اشعه ماوراء بنفش باعث شکستن الیافت پوست انسان می شود؛ به طور مثال اگر به مادربزرگ خود بنگریم، ناحیه گردن وی از صورتش جوان تر است و این مورد به دلیل اشعه ماوراءبنفش است که به طور مستقیم با ناحیه صورت برخورد داشته، همچنین نواحی گردن به دلیل پنهان بودن از نور، جوان مانده است.

_ رضوانی گفت: دومین نکته مهم در داشتن پوست سالم، پرهیز از قرار گرفتن در معرض دود است؛ به عبارت دیگر حالت های کاهش اکسیژن برای خون می تواند بر پوست که بزرگ ترین عضو بدن است، تاثیر گذارد. در نتیجه افرادی که در معرض آلودگی هوا، سیگار و در کل مواد دخانی هستند، پوست شان زود تر از دیگران پیر می شود.

_ وی سومین راه برای داشتن پوست سالم را استفاده از میوه و سبزیجات تازه به دلیل وجود ویتامین آنها دانست و افزود: مصرف ویتامین ها به علت وجود املاح مناسب و آنتی اکسیدانی، از تولید عناصر ضدسلولی جلوگیری کرده و به شادابی پوست کمک می کند.

_ وی نوشیدن آب به میزان کافی را چهارمین راه برای داشتن پوست سالم و دلپذیر و مناسب عنوان کرد و افزود: افرادی که در طول شبانه روز آب به اندازه کافی می نوشند، پوست سالم تری دارند.

_ رضوانی در پایان گفت: ورزش عاملی مهم در سلامت بدن است که علاوه بر تنظیم وضعیت گردش خون، داشتن پوست سالم و دلپذیر و شفاف و صاف را نیز انجام می دهد.

.

منبع : samatak.com