آکاایران: آموزش مانیکور کردن ناخن در خانه برای عید نوروز

آکاایران: روش مانیکور کردن ناخن در منزل

مانیکور کردن ناخن برای عید کار بسیار خلاقانه و زیبایی است. اگر می خواهید ناخن های دلپذیر و قشنگ داشته باشید باید مانیکور کردن ناخن را بلد باشید تا از هزینه های اضافی زندگی تان کاسته شود و طریقه مانیکور کردن ناخن را در اینجا آموزش خواهیم داد.

طریقه مانیکور کردن ناخن

داشتن دست و پای دلپذیر یکی از عوامل مهم در زیبایی ظاهری به شمار می رود. رفتن به سالن آرایش و مانیکور کردن ناخن و پدیکور تخصصی، شبیه به یک روند درمانی تخصصی است. ولی شما می توانید در زمان و وقت خود صرفه جویی کرده و این کار را خودتان انجام دهید. شما به راحتی می توانید در خانه ی خود دست ها و پایاهای دلپذیر و درخشانی داشته باشید. تمام هر آنچه نیاز دارید اصول مقدماتی و راهنمایی برای انجام مانیکور و پدیکور در خانه است. روش و گام های مربوط به مانیکور کردن ناخن و پدیکور تقریباً یکسان هستند. پس منتظر چه هستید؟ این مقاله را بخوانید و کار خود را شروع کنید.

به سوهان کردن ناخن، زدودن گوشت های اضافه ناخن فاقد آسیب رساندن به آن مانیکور کردن ناخن گفته می شود. اول از همه لاک ناخن قدیمی خودتان را با استفاده از یک لاک پاک کن پاک کنید. با استفاده از یک مسواک قدیمی و صابون، ناخن ها را تمیز کرده و آبکشی کنید. سطح ناخن ها باید تمیز باشد.

مانیکور کردن ناخن برای عید نوروز

ناخن های خود رو کوتاه کنید، ولی نه خیلی، چون ممکن است دردناک باشد. برای اینکه دست هایی دلپذیر داشته باشید لازم نیست حتما ناخن هایتان را خیلی بلند کنید، کافیه ناخن ها را کوتاه کنید، بشورید و مرتب نگه دارید. ناخن ها را با استفاده از یک ناخنگیر کوتاه کنید و با استفاده از یک سوهان سنگی نه فلزی، سوهان کنید، سوهان فلزی می تواند باعث ضعیفی ناخن شود. همیشه در یک جهت سوهان کنید، چون جلو و عقب کردن سوهان ناخن هایتان را میشکند.
با ابزار مانیکور پوسته پایین ناخن ها را به پایین فشار دهید. اصلا این پوسته ها را نکنید چون انها جلوی ورود باکتری ها به بدن شما را میگیرند. اگر خشک شده و یا در شرایط بدی قرار دارد، می توانید از حلال کوتیکول یا روغن کوتیکول برای نرم کردن پوست مرده استفاده کنید.

آموزش مانیکور کردن ناخن

دست هایتان را همیشه کرم بزنید. می توانید کرم را در کیف پول خود به همراه داشته باشید و در طول روز دوباره استفاده کنید. قبل از مرطوب کننده، لایه برداری و حذف پوست های خشک و مرده بسیار مهم است. از اسکراب های موجود در بازار استفاده کنید و یا به سادگی اسکرابی طبیعی و بسیار ارزان را در خانه بسازید. دو قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک یا دو قاشق چایخوری شکر را با هم مخلوط کنید. انها را به دستهایتان بمالید. به آرامی برای چند دقیقه ماساژ بدهید و بعد بشورید.حالا می توانید ناخن هایتان را لاک بزنید، فقط سعی کنید این کار را بادقت انجام بدهید. آماده کردن دست ها و پاها همیشه راحت نیستند! با مانیکور کردن ناخن و پدیکور در خانه، شما می توانید دست ها و پاهایی دلپذیر داشته باشید.

.

منبع : samatak.com