آکاایران: مهم ترین نکته های آرایش برای صورت گرد

آکاایران: آرایش برای صورت گرد تکنیک ها و نکته های ظریفی دارد که با رعایت آن ها حتی با میکاپ ملایم نیز می توان چهره ای دلپذیر و بی نقص داشت. اگر تو هم صورت گردی داری، این نکته های مهم آرایش برای صورت گرد را برای میکاپ صورت خود یاد بگیر و با اجرای آن ها، فاقد نیاز به گریم و کانتورینگ صورت گرد زیباتر شو!

اصل مهم در آرایش برای صورت گرد این است که با فوت و فن های آرایشی، چهره خود را متعادل تر کنی تا گردی آن کمتر جلب توجه کند. در ادامه، اصول پایه آرایش برای صورت گرد را می خوانی.

"نکات ضروری برای آرایش صورت گرد و داشتن آرایشی بی نقص و عالی" را اینجا بخوانید.

ابرو: حداقل کار لازم برای متعادل کردن چهره در آرایش برای صورت گرد تمرکز بر ابروها است. ابروهای کمانی و قوس دار باعث می شوند که صورت گردتر به نظر برسد؛ چون قوس چشم ها را دایره ای تر نشان می دهند. در مقابل، ابروهای پهن و کشیده، به صورت گرد زاویه می بخشند و آن را از حالت دایره ای بیرون می آورند.

برای حالت دادن به ابروها در آرایش برای صورت گرد می توانی از سایه ابروی هم رنگ موهای ابروی خود برای زاویه دادن به ابروها و کشیده و پهن تر کردن آن ها استفاده کنی.

سایه چشم: تیز کردن گوشه بیرونی چشم ها، از نکته های مهم آرایش برای صورت گرد است. بنابراین، با استفاده از شوت سایه، گوشه خارجی چشم ها را با سایه تیره کشیده و تیزتر نشان بده تا حالت گرد صورت زیاد مشخص نشود.

خط چشم: یکی از روش های عالی در آرایش برای صورت گرد اضافه کردن زاویه های مختلف به صورت است. میکاپ چشم با خط چشم کلاسیک با دنباله بلند گربه ای می تواند باعث تیز و کشیده تر شدن چشم ها و در نتیجه، افزودن زاویه به چهره گرد شود. خط چشم تو در هنگام آرایش برای صورت گرد باید طوری باشد که موقع بستن چشم ها، خط چشم کاملاْ دنباله دار و کشیده به نظر برسد.

رژگونه: ترفند دیگر در آرایش برای صورت گرد استفاده از رژگونه به صورت مورب زیر برجستگی استخوان های گونه است؛ به طوری که از کنار گوش ها به طرف کنار لب ها امتداد پیدا کند. استفاده از رنگ های تیره تر رژگونه در آرایش برای صورت گرد مناسب تر است.

هایلایت: در آرایش برای صورت گرد بهتر است پل بینی و مرکز پیشانی خود را با استفاده از کرم پودر یک یا دو درجه روشن تر از رنگ پوست خود، هایلایت کنی.

لب ها: در آرایش برای صورت گرد میکاپ لب ها باید با خط لب همراه باشد؛ به این ترتیب که زوایای برجستگی بالای لب ها و گوشه های لب ها را با خط لبی تیره تر از رژ لب خود حالت بدهی تا تمرکز را بر این قسمت ها بیشتر کنی.

.

منبع : yasaman.com