آکاایران: جوش صورت به احتمال زیاد یکی از جدی ترین و سمج ترین مشکلاتی است که هر خانمی با پوست چرب با آن درگیر است. اگر تو هم در این دسته جای می گیری، یک روش طبیعی ساده برای از بین بردن جوش می تواند تو را کمک کند. در ادامه با "آکا" روش طبیعی از بین بردن جوش برای پوست چرب را بخوان.

از بین بردن جوش صورت با آرد نخودچی:

آرد نخودچی از موادی است که به سادگی در خانه های همه وجود دارد. این امر درباره کشک هم صادق است. بنابراین، نیازی نیست برای خرید مواد لازم به مغازه مراجعه کنی!

آرد نخودچی سرشار از پروتئین و ویتامین ها و همچنین کشک سرشار از ویتامین A و C است. کشک با خواص مرطوب کنندگی خود، پوست را نرم و تغذیه شده نگه می دارد. در همین حال، آرد نخودچی چربی اضافی را از پوست چرب دور می کند. روش درست کردن ماسک صورت طبیعی برای از بین بردن جوش را بخوان.

۲ قاشق چایخوری آردنخودچی و یک قاشق چایخوری کشک را با هم ترکیب کن تا خمیری یکدست درست شود. به این خمیر غلیظ، دو قطره لیمو و کمی پودر زردچوبه اضافه کن.

مواد را دوباره به خوبی ترکیب کن و سپس خمیر به دست آمده را به صورت یکسان روی پوست تمیز صورت و گردن خود بمال. باید به این ماسک اجازه بدهی کامل روی پوستت خشک شود.

پس از گذشت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه، روی پوست خود آب گرم بپاش تا ماسک خشک شده نرم شود. سپس ماسک را به آرامی با انگشت های خود بمال تا از روی پوستت پاک شود. با این کار همچنین سلول های مرده پوست خود را هم از بین می بری.

پس از آنکه ماسک کاملاً از روی پوستت پاک شد، پوستت را با آب سرد آبکشی کن تا تمیز و پاک شود.

"برای داشتن پوست فاقد جوش این کارها را انجام بده!" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com