آکاایران: روش هایی برای رفع جوش صورت سریع در طول شب

آکاایران: جوش، عفونت پوستی شایعی است که بیشتر افراد را در سنین جوانی درگیر و مشکلاتی را برایشان ایجاد می کند. از آنجا که جوش ها توسط باکتری های روی پوست ایجاد می شوند، برای رفع جوش صورت سریع و فوری، باید راهی را برای از بین بردن این باکتری ها یافت کرد.

در ادامه این مطلب، بهترین راه های طبیعی برای رفع جوش صورت سریع را فقط در طول شب می خوانی که واقعاً ثمربخش هستند.

"بهترین توصیه های غذایی برای رفع جوش های صورت" را اینجا بخوانید.

برای این منظور، یک لیوان شیر را به ۳ قاشق چایخوری نمک اضافه کن و چند قطعه خرده نان را به آن بیفزا و هم بزن. این مخلوط غلیظ را مستقیماً روی جوش ها قرار بده. برای گرفتن بهترین نتایج، این کار را چند بار در روز تکرار کن.

روغن کرچک: روغن کرچک که به طور گسترده ای در درمان انواع مشکلات پوستی، دردهای مزمن و ناراحتی های معده استفاده می شود، برای درمان جوش نیز مفید است. خواص ضد التهابی، ضد باکتری، ضد قارچی و ضد ویروسی روغن کرچک به رفع جوش صورت سریع در طول یک شب کمک می کند.

برای این منظور، چند قطره روغن کرچک را روی قطعه ای پنبه بمال و آن را روی جوش های صورت بزن. برای جذب کامل روغن، روی صورت را با باند بپوشان و ۳ ساعت یا یک شب تا صبح صبر کن. تکرار این کار نتایج خوبی در رفع جوش صورت سریع خواهد داشت.

روغن اوکالیپتوس: روغن اوکالیپتوس دارای خواص آنتی سپتیک، ضدباکتری و ضد ویروسی است. این روغن معطر، پوست را تسکین می دهد و باعث کاهش خارش، تحریک و درد می شود. برای استفاده از این ماده در رفع جوش صورت سریع چند قطره روغن اوکالیپتوس را با آب گرم مخلوط کن و آن را روی محل جوش ها قرار بده.

این کار را چند بار در روز تکرار کن تا شاهد رفع جوش صورت سریع باشی!

نمک اپسوم: نمک اپسوم با فرمول شیمیایی سولفات منیزیم، درمان مناسبی برای جوش است. این ماده کمک می کند که جوش ها به سطح پوست برسند و زودتر باز شوند.

برای رفع جوش صورت سریع باید ۲ فنجان نمک اپسوم را در یک ظرف کوچک آب گرم بریزی و محل جوش ها را برای ۱۰ دقیقه با این مایع مرطوب نگه داری. سپس اجازه بده محل خشک شود و دوباره این کار را تکرار کن تا جوش ها به سرعت درمان شوند.

.

منبع : yasaman.com