آکاایران: آیا تا به حال درباره رویش مجدد مو با سیر شنیده ای؟

آکاایران: "آکا" تا به حال به درمان های طبیعی متعددی برای ریزش مو اشاره کرده است؛ از جمله استفاده از پیاز، روغن کرچک و... ولی امروز در این مقاله می خواهیم به تو نشان دهیم که چگونه از سیر برای مبارزه با ریزش مو استفاده و رویش مجدد مو با سیر را تجربه کنی.

سیر، مزایای فراوانی برای سلامتی دارد؛ ولی یکی از فواید آن که کمتر مورد توجه قرار گرفته، کاربرد آن در زیبایی و رویش مجدد مو با سیر است! در ادامه، درباره این داروی خانگی ضد ریزش مو بیشتر بخوان.

گوگرد و سلنیوم موجود در سیر می توانند ساختار موها را تقویت کنند؛ به این معنی که نه تنها به جلوگیری از ریزش مو کمک می کنند؛ بلکه باعث تقویت موهای موجود نیز می شوند. ویتامین ها و مواد معدنی موجود در سیر نیز می توانند استحکام موها را بیشتر کنند.

"روش های طبیعی برای بازگردان رطوبت و درخشش به موها!" را اینجا بخوانید.

عصاره سیر و عسل برای رشد موها: ابتدا باید عصاره سیر را بگیری. برای این کار حدود ۸ تا ۱۰ حبه سیر را پوست بکن و در ظرفی له کن تا یک قاشق غذاخوری آب سیر داشته باشی. این عصاره را با مقدار مساوی عسل مخلوط کن و آن را روی پوست سر خود و موهایت بمال. پیش از شست وشوی موها ۶۰ دقیقه صبر کن. این کار را دو بار در روز انجام بده.

به یاد داشته باش که عصاره سیر خالص هنگامی که به تنهایی استفاده می شود، به پوست آسیب می رساند. به همین دلیل، مهم است که عصاره سیر را با مواد دیگر ترکیب کنی.

عصاره سیر و روغن نارگیل برای مبارزه با ریزش مو: یکی دیگر از ماسک های طبیعی برای رویش مجدد مو با سیر از مخلوط کردن قسمت های مساوی از عصاره سیر و روغن نارگیل ساخته می شود. یک قاشق غذاخوری عصاره سیر را با همان مقدار روغن نارگیل گرم و ذوب شده مخلوط کن. سپس این مخلوط را روی پوست سر و موهایت ماساژ بده و ۶۰ دقیقه قبل از شست وشوی موها صبر کن. این کار را دو بار در روز انجام بده.

روغن سیر برای رشد موها: روغن سیر متفاوت از عصاره سیر است! عصاره سیر بسیار قدرتمند است و می تواند باعث سوزش شدید پوست شود؛ در حالی که روغن سیر این طور نیست و باعث رویش مجدد موها می شود.

برای رویش مجدد مو با سیر می توانی یک قاشق غذاخوری روغن سیر را روی پوست سر خود بمالی و کاملاً ماساژ دهی. ۲۰ دقیقه یا بیشتر صبر کن و موهای خود را بشوی. این کار را دو تا سه بار در هفته انجام بده.

برای تهیه روغن سیر می توانی یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را در یک بطری بریزی و چند حبه سیر در آن بیندازی. بطری شیشه ای تیره رنگ را برای یک تا دو هفته در یخچال قرار بده. سپس سیرها را از روغن بیرون بیاور و از روغن حاصل استفاده کن. در ضمن، باید بدانی که ترکیب جادویی روغن سیر با ۵ قاشق غذاخوری روغن سویا، ۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل، ۱ قاشق غذاخوری روغن کرچک، نصف قاشق چایخوری اسانس رزماری، ۱۰ قطره روغن درخت چای و ۵ قطره روغن اسانس نعناع برای رشد موها فوق العاده است.

این روش های رویش مجدد مو با سیر را امتحان کن تا خودت به صحت آن ها پی ببری!

.

منبع : yasaman.com