...
سلامتآکا ایرانمزایای پوست چرب


درخشش و طراوت:
اگرچه به طور دائمی در حال شستن پوست چرب خود هستید و از درخشش همیشگی آن به ستوه آمده اید. اما خوب است بدانید که این یک موهبت است که به صورت طبیعی در تمام طول روز پوست شما مرطوب و درخشان است و نیازی ندارید برای درخشش آن از کرم ها و مرطوب کننده های گران قیمت استفاده کنید!

ضد پیری:
به مرور زمان و همراه با نازک شدن لایه های درونی پوست ، پوست شما درخشش و جذابیت خود را از دست می دهد. اما خوب است بدانید که روند پیری برای پوست چرب آرام تر و آهسته تر از انواع دیگر است و پوست چرب به خاطر رطوبتی که دارد ، برای مدت طولانی تری جوان و پر طراوت باقی می ماند و چین و چروک کمتری می خورد. از طرف دیگر، خطوط و چین های پوستی ، روی پوست چرب دیرتر بروز می کنند و کمتر به نظر می آیند. به طور کلی باید گفت که پوست چرب جوانی و شادابی بیشتری دارد.

قوی در برابر آب و هوای خشن:
غدد چربی در پوست چرب، ویتامین E (یک آنتی اکسیدان طبیعی) ترشح می کنند که به عنوان یک محافظ پوستی و اپیدرمی لایه های پوست عمل می کند. آب و هوای خشن و قرار گرفتن در معرض نور خورشید، آلودگی هوا و آب و هوای سرد ، تاثیر کمتری روی پوست افرادی با پوست چرب دارد . ترشح مداوم چربی از غدد،  لایه ای بر چهره فرد ایجاد می کند که به او کمک می کند تا در آب و هوای خشن نیز آسیب نبیند!

منبع: channel telegram
.

منبع : atairan.com