آکاایران: آیا می دانی بهترین راه از بین بردن موهای زائد بدن چیست؟

آکاایران: رویش موهای زائد در مناطق مختلف بدن، هم ناراحت کننده و بد منظره است و هم باعث ایجاد مشکلات بهداشتی برای بدن می شود. به علاوه، رفع موهای زائد باعث بالا رفتن اعتماد به نفس نیز می شود. ولی به نظر تو، بهترین راه از بین بردن موهای زائد بدن چیست؟

ما در اینجا تو را با بهترین راه از بین بردن موهای زائد بدن فاقد صرف میزان زیادی پول و زمان آشنا می کنیم تا به آسانی از شر موهای ناخواسته خود خلاص شوی.

"موهای زائد بدن و روش سنتی برای از بین بردن آن ها" را اینجا بخوانید.

پاپایای خام، بهترین راه از بین بردن موهای زائد بدن

پاپائین یکی از آنزیم های فعال در پاپایا است که می تواند فولیکول های مو را از بین ببرد و رشد موها را متوقف کند. این ماده نه تنها باعث می شود موهای زائد به طور قابل توجهی کمتر شوند، بلکه پوست را نیز در حالت عادی صاف و شفاف می کند. به همین دلیل، استفاده از ماسک پاپایا بهترین راه از بین بردن موهای زائد بدن در حالت عادی به خصوص برای پوست های حساس است.

برای تهیه ماسک موبر پاپایا، ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری گوشت پاپایای رنده شده را به نصف قاشق غذاخوری پودر زردچوبه ترکیب کن و این خمیر را برای حدود ۱۵ دقیقه روی پوست خود قرار بده. سپس محل را با آب بشوی. این کار را یک یا دو بار در هفته انجام بده.

روش دوم استفاده از پاپایا به عنوان بهترین راه از بین بردن موهای زائد بدن این است که ۱ قاشق غذاخوری پاپایای له شده را با یک چهارم قاشق غذاخوری زردچوبه، یک چهارم قاشق غذاخوری آرد گندم، ۴ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا، ۲ قاشق غذاخوری روغن خردل و ۲ قطره روغن اسانس اسطوخودوس یا هر روغن دیگری مخلوط کنی.

این خمیر را روی بدن خود در جهت مخالف رشد موها بمال و بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کن تا خشک شود. حالا پارچه تمیزی را در جهت خلاف رشد موها روی پوست بکش و زمانی که تمام خمیر از روی پوست برداشته شد، پوستت را با آب شست وشو بده.

سپس چند قطره روغن زیتون، مرطوب کننده یا روغن بچه را روی پوست خود بمال و آن را ماساژ بده. این کار را ۳ بار در هفته و حداقل به مدت ۳ ماه تکرار کن تا نتیجه لازم را بگیری.

.

منبع : yasaman.com