خانوادهآرایشآشنایی با نقش حنا
,آشنایی با نقش حنا, نقش حنا, انواع نقش حنا
آکاایران: آشنایی با نقش حنا

آکاایران: حنا نگاری هنری است با نام های خالکوبی با حنا، تتو موقت با حنا، طرح حنا ساده، نقش حنا، مِهندی یا نقاشی بر روی بدن نیز شناخته می شود. این هنر نوعی نقاشی با حنا بر روی بدن است و معمولا نقش ها به صورت گل و طرح های منظم هستند. آشنایی با نقش حنا ی هندی...

حنا نگاری هنری است با نام های خالکوبی با حنا، تتو موقت با حنا، طرح حنا ساده، نقش حنا، مِهندی یا نقاشی بر روی بدن نیز شناخته می شود. این هنر نوعی نقاشی با حنا بر روی بدن است و معمولا نقش ها به صورت گل و طرح های منظم هستند.

آشنایی با نقش حنا ی هندی (Mehandi)

نقش حنای هندی یک طراحی دلپذیر و متعلق به سنت کشور هند است. نقش حنا در کشور های پاکستان و عربستان نیز مرسوم است.با نقش حنا (Mehandi) بیشتر آشنا شوید. هنر Mehandi یا طرح حنا از سال های متمادی یکی از سنت های کهن در شبه قاره هند بوده است. در حال حاضر Mehandi در کشورهای غربی نیز بسیار محبوب است و بسیاری از دختران و بانوان از این طرح های دلپذیر به جای تاتو های قدیمی و ماندگار استفاده می کنند.

نقش حنا را با استفاده از قلم های باریک و حنا یا با استفاده از قیف حنا ترسیم میکنند. لازم به ذکر است که نقش حنا (Mehandi) در کشورهای پاکستان و عربستان نیز مرسوم است.

 

 انواع نقش حنا

 

طراحی های Mehandi در پاکستان با گذشت دوره های زمانی تبدیل به یک نماد از هنر، فرهنگ و مذهب پاکستان شده است. Mehndi پاکستان معمولا در دو نوع می باشد. یک نوع آن به این صورت است که در آن خطوط با استفاده از رنگ سیاه رسم می شوند که به آن Black Mehandi می گویند و انواع دیگر Mehndi نیز به سبک و سیاق مدل های هندی طراحی می شوند. در کل نقش حنا نقوش و شکل های پیچیده ای دارد و باید طراحی آن با دقت و ظرافت صورت گیرد.

طراحی Mehndi پاکستان ترکیبی از سبک های عربی و هندی است. پاکستانی ها بهترین طراحی های عربی و هندی را انتخاب می کنند و با ترکیب طرح هر دو یک سطح کاملا جدیدی از طراحی را پیاده سازی می کنند. نقش حنا بخش بسیار مهمی از مراسم عروسی در پاکستان است. آن ها عقیده دارند که انجام طراحی Mehndi بر روی دست، پا و یا حتی بدن عروس فرخنده و خوش یمن است. همچنین طراحی نقش حنا را در مراسم مذهبی مانند عید و دیگر مراسمات نیز در طرح های متفاوتی انجام می دهند و معمولا هر طرحی مناسب مراسم بخصوص خود می باشد. اما در کل انجام همه طراحی های Mehndi با یک روش یکسان صورت می گیرد.

 نقش حنا

 

.

منبع : arayeshgari.com

پربازدیدها
تبلیغات