آکاایران:  

مصرف یک رژیم غذایی مناسب برا هر فردی همانطور که به بدن و سلامت او کمک می کند به زیبایی چشم های او نیز مفید است . مصرف یک رژیم غذایی مناسب جهت سلامت بافت‌هایی که در بخش داخلی مجاری اشکالی یا غدد اشکی قرار می‌گیرد و غشاء‌های مخاطی نامیده می‌شود مفید و ضروری می باشد . بقیه در ادامه مطلب ...

یک رژیم غذایی مناسب و ایده‌آل شامل غذاهای طبیعی و نپخته می باشد . میوه‌های تازه مانند پرتقال ، سیب ، انگور ، هلو و انار ؛ سبزی‌های سبز مانند کاهو ، کلم ، اسفناج ؛ سبزی‌های ریشه‌ای مانند سیب‌زمینی ، شلغم ، هویج ، پیاز ، چغندر ؛ غلات ، میوه‌های خشک و محصولات لبنی از موارد ضروری محسوب می‌شوند .

و همچنین مصرف بیش از اندازه شیرینی جات و مربا و کیک و شکرسفید ، نان سفید ، چای و قهوه و ... به همراه گوشت و ماهی می‌تواند روی نحوه هضم غذا و سلامت بدن اثر منفی بگذارد .


 غذاهایی که سبب یبوست شده و یا در دستگاه‌ گوارش گاز ایجاد می‌کنند و مواد مسکر مضر بوده و از مصرف آنها اجتناب‌ باید کرد.مصرف ویتامین‌‌های گروه A و Bجهت دستیابی به سلامت بینایی ضروری است. سبزی‌ها، شیر، پنیر، تخم‌مرغ، میوه، موز، گوجه‌فرنگی، مخمرها و دانه آفتابگردان و روغن بادام منابع ارزشمند این ویتامین‌ها محسوب می‌شوند. کاهش دید می‌تواند در اثر نقص ریبوفلاوین ایجاد شود که با مصرف آن قابل حل است.


 هویج خام حاوی این ویتامین‌ها است و به سلامت و درخشندگی چشم کمک می‌کند. بنابراین مقادیری زیادی از آنها را باید مصرف کرد.


تاثیر ویتامین A 

ویتامین A یکی از ضروری‌ترین ویتامین ها در جهت سلامت چشم‌ها می باشد .بنابراین مصرف مقادیر قابل توجه از این ویتامین را باید در رژیم غذایی قرار داد. روغن کبد ماهی، شیر، کره، زرده تخم‌مرغ، کدوتنبل، هویج، سبزی‌های سبز، گوجه‌فرنگی، پرتقال و لیمو منابع ارزشمند این ویتامین محسوب می‌شوند.

در صورتی که میزان ویتامین A در رژیم غذایی کم باشد، ممکن است حساسیت به نور در چشم‌ها، پرش در دید و خستگی در چشم‌ها ایجاد شود و در موارد کمبود شدید ویتامین A این حالات تشدید می‌شود.

مصرف 10000 واحد ویتامین A در روز برای بزرگسالان جهت زیبایی , سلامت و درخشندگی چشم‌های آنها ضروری می باشد .


استفاده از میوه ها و سبزیجات جهت تامین ویتامین‌ث

برای تامین ویتامین‌های گروه ب می توان از گوشت فاقد چربی ، مرغ ماهی ، غلات و سبزی‌های تیره استفاده کرد و همچنین برای تامین روی  ، غذاهای دریایی و غلات پیشنهاد میشود و دانه‌های روغنی و آووکادو جهت تامین ویتامین E و برای تامین بتاکاروتن نیز میتوان از  هویج و سیب‌زمینی و سبزی‌ها تیره استفاده نمود

منبع : بیتوته

.

منبع : banookade.ir