آکاایران:  

وقتی حرف از زیبایی به میان می‌آید فکر می‌کنیم لازم است وقت زیادی را صرف خود کرده و از آنجا که همگی ما در دنیای امروز بسیار مشغله داریم ، زیبا بودن یا زیباشدن کار چندان ساد‌ه‌ای برای ما نخواهد بود ، در حالی که کاملا برعکس ، برای زیباشدن یا دلپذیر بودن اصلا نیازی به وقت زیادی نداریم و ما با چند تغییر ساده می‌توانیم زیبایی طبیعی و خدادادی را بیشتر جلوه دهیم . در ادامه مطلب چند راهکار ارائه شده که با انجام مرتب آنها می‌توانید در زمانی بسیار کوتاه زیباتر به نظر برسید .

به پوست خود توجه کنید و به آن برسید وقتی شما پوست صافی داشته باشید، آرایش کردن برای شما بسیار راحت‌تر خواهد بود . برای این منظور باید به طور مرتب از کرم‌های مرطوب‌کننده یا چرب‌کننده استفاده کرده و در ضمن اپیلاسیون روزانه پوست ضروری می باشد . اگر هر گاه یک تار زیر ابروی شما درآمد، به سرعت آن را بردارید، زمانی از شما نمی‌گیرد اما انجام هفتگی این کار مسلما وقت‌گیرتر خواهد بود پس بهتر است روزانه و بلافاصله این کار را انجام دهید .

سعی کنید سایه را از آرایشتان حذف نکنید حتی اگر از کرم پودر هنگام آرایش استفاده می‌کنید، بهتر است مقداری سایه نیز پشت چشم‌ها‌یتان بزنید. این کار نه تنها رنگ چشمان شما و سایر رنگ‌های آرایشی صورت شما را زیباتر جلوه می‌دهد، بلکه به مخاطب القا می‌کند که شما استراحت خوبی طی روز داشته‌اید. بهترین کار این است که رنگ سایه شما طبیعی و هماهنگ با رنگ چهره شما باشد . حتی می‌توانید مقداری از سایه را زیر سیاهی چشم و پایین‌ بینی بمالید و بعد روی آن پنکک بزنید.

 سعی کنید مژه‌هایتان را پرتر نشان دهید استفاده از ریمل وقت زیادی نخواهد گرفت. در عین حال صورت شما را جوان‌تر و شاداب تر نشان خواهد داد . البته مراقب باشید اگر صورت لاغر و رنگ پریده‌ای دارید، استفاده از ریمل توصیه نمی‌شود چون حس عکس را به مخاطب القا خواهد کرد. بهترین کار این است که رنگ ریمل خود را مطابق رنگ موهای خود انتخاب کرده و به کمک یک فرچه مناسب از سمت ریشه به نوک مژه بکشید. قبل از خرید ریمل هم حتما با یک متخصص زیبایی مشورت کرده تا بدانید چه نوع ریملی ( حجم‌دهنده یا بلندکننده مژه ) برای شما مناسب‌تر می باشد .

فرمژه لازم است اگر مژه‌های صافی دارید، توصیه می‌کنیم فرمژه را حتما استفاده کنید زیرا مژه‌های فردار چشم‌ها را درشت‌تر، براق‌تر و هوشیارتر نشان می‌دهند و در عوض چندثانیه کاملا صورت‌تان را تغییر می‌دهد.

ابروها و گونه‌ها را به چشم آوریداستفاده از کمی پودر روشن و براق یا سایه سفید در گوشه داخلی چشم‌، زیر ابروها و روی گونه‌ها سبب درخشان‌تر شدن چشم‌ها می‌شود.

 از رژ گونه‌ استفاده کنید . جالب است که  بدانید دادن رنگ به گونه چهره را زنده و شاداب نشان خواهد داد . اگر می‌خواهید صورت شما شاداب به نظر برسد ، رنگ صورتی و هلویی رنگ های بسیار مناسبی هستند . اگر پوست تیره دارید ، رنگ قرمز هم همین حس را القا خواهد کرد . اگر چشمان‌تان را با رنگ آبی یا خاکستری آرایش می‌کنید ، رنگ‌های با تن خنثی هم برای گونه ها مناسب می باشد . توصیه ما به شما این است که از رژگونه‌های ژلی یا کرمی استفاده کرده چون رنگ‌های طبیعی‌تری دارند . پودرها هم برای مواقعی که عجله دارید بسیار مناسب می باشد . 

مراقب لب‌های خود باشید اگر لب‌های نرم و لطیفی دارید ، حتی فاقد رژ هم زیبا به نظر می‌رسند . در صورتی که لب‌هایتان به هر دلیلی خشک و پوسته شده می‌توانید ابتدا پوسته‌ها را بعد از مرطوب کردن لب با آب گرم بردارید و سپس کرم مرطوب کننده زده و بعد روی آن رژ بمالید. البته قبل از مالیدن رژلب یا برق‌لب ابتدا باید رطوبت اضافی کرم مرطوب‌کننده را به کمک قرار دادن یک دستمال کاغذی بین دو لب بگیرید. 

منبع : بیتوته

.

منبع : banookade.ir