آکاایران: یکی از بزرگ ترین ترس های انسان مخصوصا وقتی پا به سن میگذارد ریزش مو و آسیب های مو است. اگر ما به آسیب مو های خود ادامه دهیم , باعث ریزش مو و نازک شدن بیش از حد آن میشود , با رعایت نکات ساده ی زیر میتوان از آسیب دیدگی بیشتر مو ها جلوگیری کرد.

1. شانه کردن زیاد به موها آسیب میزند

, فقط وقتی که میخواهید به مو ها حالت دهید آن را شانه بزنید . زیرا با هر بار شانه زدن به مو ها شوک وارد می کنید , از شانه هایی با دندانه های درشت استفاده کنید.

2. موهای خود را روزانه نشویید

حداکثر 2 بار درهفته خود را بشویید , زیرا چربی طبیعی مو که باعث درخشش و مرطوب کنندگی مو از بین میرود .

نکات مراقبت مو

3. آب سرد

برای درخشش بیشتر موها پس از شامپو کردن , آن را اب سرد ابکشی کنید .

4. خشک کردن

بعد از حمام کردن اگر موی صاف دارید بگذارید یکم خشک شود سپس با شانه دندانه درشت شانه کنید و اگر موی مجعد یا فر درشت دارید , وقتی نمناک است آن را شانه دندانه درشت شانه کنید و وقتی خشک شد میتوانید از اتوی مو یا سشوار یا دستگاه های حالت دهنده یا شانه داغ استفاده کنید . میتوانید با توجه به ضخامت مو از درجه کم شروع کنید و به تدریج ان را اضافه کنید . زمان تماس آن ها یا مو را کم کنید و سشوار را با درجه حرارت کم و به مدت کم استفاده کنید.

5. جلوگیری از مو خوره

یک یا دو بار در هفته از یک شامپو با نرم کنندگی عمیق یا ماسک مو یا روغن مو استفاده کنید . روغن را از ابتدا تا انتهای مو با شانه کاملا آغشته کنید . تا موخوره نشود و مرطوب بماند.

6. کش پلاستیکی ممنوع

حتی المقدور از بستن مو ها با کش خصوصا پلاستیکی خودداری کنید و فقط از کش هایی که روی آن با پارچه پوشیده شده است استفاده کنید . زیرا کش به مو ها چسبیده و بعد از باز کردن مو ها میشکند .

.

منبع : banookade.ir