آکاایران: معرفی روش های استفاده از سرکه سیب برای مبارزه با جوش صورت!

آکاایران: سرکه سیب برای سیستم گوارش فوق العاده است. اما آیا می دانستی که این ماده در هنگام مبارزه با جوش، به صورت جادویی عمل می کند؟ بله، سرکه سیب یکی از مؤثرترین سلاح های طبیعی برای درمان اکثر مشکلات پوستی، به خصوص جوش است. در ادامه با روش های استفاده از سرکه سیب برای مبارزه با جوش صورت آشنا شو!

استفاده از سرکه سیب به عنوان تونر پوست:

  • ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب
  • ۲ پیمانه آب
  • یک قاشق چایخوری ژل آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا پوست را التیام بخشیده و دارای ویژگی های ضدالتهاب است. ویژگی های قابض سرکه سیب باکتری های عامل جوش را از بین برده و التهاب را کاهش می دهند. می توانی از این تونر برای جوش های پشت استفاده کنی.

تمام مواد را با هم ترکیب کن و درون یک بطری اسپری کوچک بریز. برای استفاده، مواد را روی تمام قسمت های پوست صورت و پشت اسپری کن.هنگام اسپری کردن تونر روی پوست صورت، چشم هایت را ببند تا سرکه سیب آسیبی به آنها نرساند. همچنین این ترکیب را روی پوست خشک و زخمی اسپری نکن.

بخور سرکه سیب برای از بین بردن جوش صورت:

برای انجام این روش به مواد زیر احتیاج داری:

  • ۲ پیمانه آب
  • ۴ قاشق غذاخوری سرکه سیب
  • ۲-۳ قطره روغن درخت چای

بخور به باز کردن منافذ پوست و عاری کردن آنها از چربی و آلودگی اضافی کمک می کند. این امر به سرکه سیب و عصاره درخت چای اجازه ورود به پوست و تمیز کردن کامل آن را می دهد. این روش برای پوست چرب به شدت مؤثر است.

سرکه سیب را با آب ترکیب کن و آن را روی حرارت بگذار تا شروع به بخار کردن کند. سپس مایع را به ظرف دیگری بریز و عصاره درخت چای را اضافه کن. صورت خود را بالای کاسه نگه دار و یک حوله روی سر خود بینداز.

هنگام بخور دادن چشم هایت را ببند تا آسیب نبینند، همچنین مراقب باش صورتت را بیش از حد به بخار و آب جوش نزدیک نکنی.

"چگونه به پوست صورت خود دست نزنیم؟" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com