آکاایران: با استفاده از سایه چشم می توان بازی های بسیار زیادی با چشم ها کرد. در حقیقت، باید گفت که یک روش میکاپ برای همه چشم ها مناسب نیست و حالت چشم ها نقش مهمی در خرید سایه چشم مناسب و انتخاب سبک میکاپ چشم ها دارد.

هنگامی که برای خرید سایه چشم راهی می شوی، باید با توجه به حالت چشم ها و اندازه آن ها برای انتخاب بهترین سایه تصمیم بگیری. در اینجا راهنمای کلی انتخاب و خرید سایه چشم را با توجه به حالت و اندازه چشم ها می خوانی.

"مدل های آرایش چشم و ابرو نوین" را اینجا بخوانید.

خرید سایه چشم مناسب برای چشم های ریز و کوچک:

این شکل چشم را که تا حدی حالت چشمان گربه را نیز دارد، باید با استفاده از ترفندهایی، درشت و برجسته نشان داد. به همین دلیل، استفاده از خط چشم بالدار برای پلک بالا به همراه ریمل در کنار شکل طبیعی ابروها برای این فرم چشم ها مناسب است. سعی کن برای خرید سایه چشم مناسب، یک سایه رنگی را انتخاب کنی که پلک های بالا را برجسته نشان دهد.

خرید سایه چشم مناسب برای چشم هایی با گوشه پلک های افتاده:

استفاده از خط چشم پلک بالا و ترکیب آن با سایه چشم در ناحیه بالای فرورفتگی پلک ها باعث زیباتر دیده شدن این مدل چشم ها می شود. می توان از سایه ای با رنگ متفاوت، ولی طبیعی نیز در قسمت گوشه خارجی چشم ها استفاده کرد.

خرید سایه چشم مناسب برای چشم های گرد:

برای دراماتیک کردن این فرم چشم ها، بهتر است از ریمل برای مژه های پلک بالا و پایین استفاده و آن را با سایه های زرق و برق دار همراه کنی. اگر چشم های آبی یا سبز داری، انتخاب و خرید سایه چشم برنزی برای تو مناسب است. در مقابل، چشم های قهوه ای بهتر است از سایه های آلویی یا بنفش استفاده کنند. اگر هم چشم های فندقی رنگ داری، بد نیست سایه های سبز تیره را امتحان کنی.

خرید سایه چشم مناسب برای چشم های بادامی:

تو می توانی از هر رنگ سایه ای که دوست داری، برای چشم های بادامی خود استفاده کنی. ولی اگر قصد داری از بیش از یک رنگ سایه برای آرایش چشم استفاده کنی، حتماً رنگ ها را با هم ترکیب و مرز بین آن ها را محو کن. محو کردن خطوط بین سایه ها، مهم ترین تکنیک و کلید اصلی آرایش حرفه ای چشم ها است.

.

منبع : yasaman.com