آکاایران: روش ساخت خانگی شامپو برای رشد سریع مو

آکاایران: آیا به دنبال روشی برای رشد سریع موهای خود می گردی؟ در ادامه، ما به تو یاد می دهیم که چطور در منزل شامپو برای رشد سریع مو بسازی. با افزودن مواد طبیعی زیر به شامپوی معمولی خود می توانی بهترین شامپو برای رشد سریع مو را خودت در منزل و با مواد طبیعی تهیه کنی.

"آیا رشد سریع مو در یک ماه ممکن است؟" را اینجا بخوانید.

۱. عسل: عسل، هدیه ای واقعی از طبیعت است که به حفظ رطوبت و تقویت فولیکول های مو کمک می کند. ۲ قاشق چایخوری عسل خام را به ۲ قاشق غذاخوری شامپوی طبیعی خود اضافه کن و موهای خود را با آن شست وشو بده.

۲. گلیسیرین: گلیسیرین رطوبت را در موها قفل می کند و برای جلوگیری از خشکی موها مفید است. کمی گلیسیرین را به شامپوی طبیعی خود اضافه و خوب آن ها را با هم مخلوط کن. از این شامپو برای رشد سریع مو استفاده کن.

۳. آب لیمو: لیمو می تواند باعث رشد سریع موها شود؛ در عین این که دارای خواص ضد قارچی و ضد میکروبی طبیعی است و عفونت های قارچی مثل شوره سر را از بین می برد. ۲ قاشق چایخوری آب لیموی تازه را با ۲ قاشق غذاخوری از شامپوی طبیعی خود مخلوط کن و موهای خود را با آن ماساژ بده. سپس موهایت را کاملاً بشوی.

۴. گلاب: گلاب باعث رشد موها می شود، پوست سر را تسکین می دهد و از شوره سر مانع می شود. این ماده همچنین سطح pH مو و پوست سر را بهبود می بخشد. ۱ قاشق چایخوری گلاب را به ۲ قاشق غذاخوری شامپو اضافه و آن ها را خوب با هم مخلوط کن. از این شامپو برای رشد سریع مو استفاده کن تا مشکلات موی تو حل شود.

۵. روغن های اسانسی: روغن درخت چای یا اسطوخودوس توانایی درمان شوره و خشکی پوست سر را دارند و فولیکول های مو را برای رشد سالم و سریع تحریک می کنند. با اضافه کردن ۳ تا ۵ قطره روغن اسانس مورد علاقه خود به ۲ قاشق غذاخوری شامپو می توانی بهترین شامپو برای رشد سریع مو را بسازی.

۶. شکر: همه ما می دانیم که قند برای بدن ما وحشتناک است؛ اما اضافه کردن قند به شامپو می تواند موها را پاک تر و سالم تر نگه دارد. ۱ قاشق چایخوری شکر را به ۲ قاشق غذاخوری شامپو اضافه و آن ها را خوب با هم مخلوط کن. از این ترکیب به عنوان یک شامپو برای رشد سریع مو استفاده کن.

۷. آلوئه ورا: آلوئه ورا گیاهی پرکاربرد در زیبایی است که از ریزش مو، شوره و خشکی پوست سر مانع می شود. همچنین، باعث درخشندگی موها می شود و رطوبت مورد نیاز آن ها را تأمین می کند. ۱ قاشق چایخوری ژل آلوئه ورا را به ۲ قاشق غذاخوری شامپو اضافه و با هم مخلوط کن. می توانی این ترکیب نوین را به عنوان بهترین شامپو برای رشد سریع مو به کار ببری.

.

منبع : yasaman.com