آکاایران: به ساده ترین روش، ماسک صورت برای جوش های زیر پوستی بساز!

آکاایران: همان طور که جوش های معمولی صورت به اندازه کافی بد هستند، پسرعموی سرکش آن ها، یعنی جوش های زیر پوستی هم غیر قابل تحمل هستند! این جوش ها اگرچه درد ندارند، ولی ظاهر پوست را زشت نشان می دهند. در اینجا یاد بگیر که چگونه به سادگی، ماسک صورت برای جوش های زیر پوستی بسازی!

"درمان خانگی جوش زیر پوستی در ۴ قدم ساده" را اینجا بخوانید.

۱. نمک اپسوم: نمک اپسوم یکی از ارزان و راحت ترین روش های درمان جوش های زیر پوست است. سولفات منیزیم موجود در نمک اپسوم به عنوان یک عامل ضد التهابی، به درمان آکنه کمک می کند. برای این منظور، از محلول نمک اپسوم به عنوان ماسک صورت برای جوش های زیر پوستی استفاده کن و صورت خود را با آن شست وشو بده.

این کار را ۳ یا ۴ بار در روز تکرار کن. نمک اپسوم باکتری های پوست را می کشد و سموم را دفع می کند. همچنین، با کنترل چربی پوست، مانع بروز آکنه می شود. به همین دلیل نیز بهترین ماسک صورت برای جوش های زیر پوستی به شمار می رود.

۲. روغن های اسانس: روغن درخت چای و روغن اسطوخودوس تأثیر شگفت انگیزی بر درمان جوش های زیر پوستی دارند. بیشتر کرم های زیبایی و لوسیون های ضد پیری نیز حاوی مقادیر زیادی روغن درخت چای و روغن اسطوخودوس هستند.

برای استفاده از این ماسک صورت برای جوش های زیر پوستی مقدار کمی روغن اسانس مورد نظر خود را به طور مستقیم روی پوست بمال. یک شب تا صبح صبر کن و روز بعد صورتت را بشوی. روغن درخت چای و روغن اسطوخودوس دارای خواص ضد باکتریایی هستند که باعث کاهش التهاب و قرمزی پوست می شوند.

۳. سرکه سیب: سرکه سیب، هنگامی که به طور مستقیم روی جوش استفاده شود، قرمزی را کاهش می دهد. البته باید این کار را حداکثر یک بار در روز انجام دهی؛ چون سرکه خاصیت اسیدی دارد. در ضمن، سرکه سیب را روی کل پوست صورت نزن؛ بلکه فقط آن را روی جوش ها بزن؛ آن هم تنها یک بار در روز!

۴. چای سبز: کمی چای سبز دم کن و آن را در فریزر قرار بده تا یخ بزند. سپس تکه های یخ آن را به طور مستقیم روی جوش های زیر پوستی خود قرار بده. این ماسک صورت برای جوش های زیر پوستی اثری آرام بخش دارد و قرمزی پوست را کاهش می دهد.

.

منبع : yasaman.com