آکاایران: زمانی که متوجه ظاهر شدن ذره های سفید روی پوست کف سر خود می شوی، ممکن است ابتداء فکرت به سمت شوره سر برود، اما در عین حال این پدیده حتی می تواند تنها به دلیل خشکی پوست سر ایجاد شده باشد.

هنگام خشک شدن پوست کف سر یا ایجاد شوره سر، این سوءتفاهم بسیار متداول بوده و بهتر است تفاوت آنها را یکبار برای همیشه بدانی. در ادامه با "آکا" همراه شو تا بدانی تفاوت خشکی پوست سر با شوره سر چیست؟

عوارض هر دو مشکل ، داشتن پوست سر خشک و تحریک شده و همچنین دانه های ریز سفید هستند که با هم تفاوت هایی جزئی دارند. برای شناسایی بهتر این دو مشکل و تفاوت هایی که با هم دارند، بهتر است در ادامه با عوارض خشکی پوست سر و شوره سر آشنا شویم.

عوارض شوره سر چیست؟

زمانی که دچار شوره سر هستی، این دانه های سفید ریز که از سر می ریزند، چرب تر، بزرگ تر و زردرنگ هستند و تعداد بسیاری از آنها به طور یک مرتبه می ریزند.

همچنین شوره سر باعث چرب و قرمز شدن پوست کف سر می شود. نزدیک خط موها، روی ابروها و حتی روی سینه یا بینی هم شاهد دانه های سفید خشک خواهی بود.

عوارض خشکی پوست سر چیست؟

وقتی که پوست سر خشک می شود، دانه ها ریز هستند و به فراوانی زمان شوره سر ریزش ندارند. در این شرایط، شاهد درد و زخم در سطح پوست سر خواهی بود و همچنین ممکن است شاهد ریزش مو و کم پشت شدن آنها هم باشی.

همچنین وقتی که پوست کف سرت خشک می شود، این خشکی را می توانی در دیگر قسمت های بدن هم ببینی: پوست دست ها، پاها و حتی صورت.

"انواع ماسک مو برای موخوره و روش استفاده از آن ها" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com