آکاایران: مؤثرترین انواع ماسک برای رفع جای جوش

آکاایران: درمان آکنه دشوار است؛ ولی درمان جای آن از روی پوست دشوارتر! با این حال، برخی انواع ماسک برای رفع جای جوش وجود دارند که هم در دسترس، طبیعی و ارزان قیمت هستند و هم کارایی آن ها در از بین بردن جای زخم های ناشی از آکنه از روی پوست ثابت شده است.

"۲ ترکیب خانگی برای رفع جای جوش روی صورت" را اینجا بخوانید.

ماسک برای رفع جای جوش با استفاده از سرکه سیب:

یکی از بهترین ماسک های صورت برای رفع جای جوش است که برای تهیه آن نیاز به سرکه سیب سرخ، چای سبز، عسل و شکر داری. سرکه سیب طبیعی حاوی اسیدهای آلفا هیدروکسی است که منافذ پوست را تمیز و به حذف باکتری ها و چربی اضافی پوست کمک می کنند. علاوه بر این، سرکه سیب باعث تعادل سطح PH پوست، درمان زخم ها و بسته شدن منافذ پوست نیز می شود.

عسل نیز حاوی مواد مرطوب کننده، ضدعفونی کننده و ضدباکتری است و می تواند قرمزی و التهاب پوست ناشی از آکنه را رفع کند. چای سبز هم سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که برای مبارزه با رادیکال های آزاد مضر به پوست کمک می کنند و باعث روشن شدن و جوانسازی پوست می شوند. از سوی دیگر، شکر حاوی اسید گلیکولیک است که پوست مرده را از بین می برد و احیای سلول ها را بهبود می بخشد.

برای تهیه این ماسک برای رفع جای جوش یک قاشق غذاخوری سیب سرکه را با دو قاشق چایخوری چای سبز مخلوط کن. سپس پنج قاشق غذاخوری شکر به آن اضافه کن و در آخر نیز یک قاشق غذاخوری عسل را بیفزا.

این ماسک را با استفاده از یک پد پنبه ای روی پوست خود بمال و به آرامی آن را برای چند دقیقه ماساژ بده تا هم پوست های مرده از بین بروند و هم گردش خون در پوست بهبود یابد. پانزده دقیقه بعد، این ماسک را با آب ولرم از روی صورت خود بشوی. از این ماسک یک یا دو بار در هفته برای مشاهده نتایج آن استفاده کن.

ماسک برای رفع جای جوش با استفاده از آووکادو و عسل:

آووکادو حاوی ویتامین C است که تولید کلاژن را در پوست تحریک و پوست را قوی تر می کند. همچنین، حاوی مواد طبیعی ضدباکتری و ضدقارچ است. این ماسک صورت برای رفع جای جوش کمک می کند که پوست خشک نشود و باکتری های مولد آکنه از روی آن از بین بروند. مواد ضد التهاب موجود در عسل نیز التهاب پوست را کاهش می دهند و در نتیجه، به درمان جوش کمک می کنند.

برای تهیه این ماسک، یک قاشق غذاخوری عسل را با دو عدد آووکادوی رسیده و له شده و یک قاشق غذاخوری پودر کاکائو مخلوط کن. این مواد را روی صورتت بگذار و بیست دقیقه صبر کن. سپس صورتت را با آب گرم شست وشو بده و از کرم مرطوب کننده استفاده کن. حداقل یک بار در هفته این کار را تکرار کن تا نتایج آن را ببینی.

.

منبع : yasaman.com