آکاایران: چطور برای درمان موهای آسیب دیده اقدام کنیم؟

ترفندهای درمان موهای آسیب دیده در خانه را بخوان و به یک یک آن ها عمل کن تا موهای خود را احیا و سالم کنی.

"تقویت موهای آسیب دیده چطور ممکن است؟" را اینجا بخوانید.

درمان موهای آسیب دیده با آووکادو: یک عدد آووکادوی رسیده و له شده را با یک عدد تخم مرغ مخلوط کن؛ سپس این درمان خانگی را روی موهای مرطوب خود بمال. آووکادو سرشار از ویتامین ها، اسیدهای چرب ضروری و مواد معدنی مفیدی است که به درمان موهای آسیب دیده کمک می کند و درخشش موها را به آن ها باز می گرداند.

حداقل ۲۰ دقیقه صبر کن؛ سپس موهای خود را چندین بار شست وشو بده. یک بار در هفته از این ماسک برای درمان موهای آسیب دیده استفاده کن.

ماساژ با کره: این درمان خانگی را برای موهای آسیب دیده و خشک امتحان کن: موهای خشک و شکننده را به مقدار کمی کره آغشته کن و آن را روی سر خود ماساژ بده. سپس موهای خود را با کلاه دوش بپوشان و حدود نیم ساعت صبر کن. پس از این مدت، موهایت را با شامپو شست وشو بده.

استفاده از روغن زیتون: نصف فنجان روغن زیتون را گرم کن و آن را به موهای خود بمال. یک کلاه پلاستیکی روی موهایت بکش و ۴۵ دقیقه صبر کن. سپس موهایت را با شامپو شست وشو بده.

شست وشو با چای: چای می تواند ماده ای طبیعی برای درمان موهای آسیب دیده باشد. برای این منظور موهای خود را با چای سیاه یا چای بابونه شست وشو بد. فقط به یاد داشته باش که موهایت نباید رنگ دارا باشند؛ چون چای رنگ آن ها را تیره می کند.

استفاده از ماسک سرکه سیب: ترکیب یک قاشق چایخوری سرکه سیب با ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون و ۳ عدد سفیده تخم مرغ، ماسکی فوق العاده برای درمان موهای آسیب دیده است. این ماسک را روی موهای خود بمال و موها را برای نیم ساعت با کلاه پلاستیکی بپوشان. سپس آن ها را با شامپو شست وشو بده.

.

منبع : yasaman.com