آکاایران: لکه های پوستی می توانند به دلایل مختلفی از جمله نور آفتاب، افزایش سن، حساسیت و غیره ظاهر شوند. با این که مبارزه با این لکه ها به روش های متفاوتی ممکن است، اما آیا می دانستی با ترکیب یک معجون طبیعی در آشپزخانه خود می توانی به راحتی رنگ پوست صورت خود را یکدست کنی؟ در ادامه با "آکا" همراه باش تا بدانی چگونه با زردچوبه لکه پوست را از بین ببریم؟

ماسک صورت با زردچوبه و ماست:

زردچوبه و ماست موجود در این مخلوط با نا همگون بودن رنگ پوست مبارزه کرده و آن را یکدست می کنند. در همین حال، کمی روغن زیتون می تواند پوست را تغذیه کرده و آن را از درون مرطوب کند.

برای درست کردن این ماسک طبیعی به مواد زیر احتیاج داری:

  • نصف قاشق چایخوری زردچوبه
  • یک قاشق چایخوری روغن زیتون
  • یک و نصفی قاشق چایخوری ماست

مواد را درون یک کاسه با همدیگر ترکیب کن و به خوبی بهم بزن. ماسک صورت را روی تمام بخش های پوست صورتت بگذار و آن را با حرکات چرخشی روی بخش های تیره ماساژ بده. پس از گذشت ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب خالی شستشو بده. برای گرفتن نتایج بهتر این کار را ۳ بار در هفته تکرار کن.

هشدار:

اگر هر ماسک صورت حاوی زردچوبه را بیشتر از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی پوست خود بگذاری، می تواند باعث رنگ گرفتن و زرد شدن پوستت گردد که البته چند روزی طول می کشد تا اثر آن پاک شود. به همین دلیل حتماً مراقب باش تا ماسک را در زمان مناسب شسته و هر چه که باقی ماند را با کمی تونر یا گلاب روی پد پنبه ای پاک کنی.

"چگونه رنگ پوست را یکدست کنیم؟" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com