آکاایران: آیا خشکی پوست پاهایت تو را آزار می دهند؟ اگر به دنبال راه حلی برای این مشکل هستی، این مطلب "آکا" به تو کمک می کند. در ادامه با روش های از بین بردن خشکی پوست پا آشنا شو که به راحتی و در خانه قابل انجام هستند.

از بین بردن خشکی پوست پا با سرکه سیب

اسید مالیک موجود در سرکه سیب پوست را لایه برداری کرده و سلول های مرده که باعث خشکی آن می شوند را از بین می برد. سرکه سیب همچنین باعث تعادل pH پوست شده که در درازمدت خشکی آن را از بین می برد.

برای استفاده از این روش، به نصف پیمانه سرکه سیب و یک لگن آب گرم احتیاج داری.

سرکه سیب را درون یک لگن آب بریز و پاهایت را به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه درون آن خیس بگذار تا پوست آن نرم بشود. پاهایت را از آب گرم خارج کن و با استفاده از دست هایت پوست آن را اسکراب کن تا سلول های مرده را از سطح آن جدا کنی. سپس پاهایت را با آب خالی بشور و روی آن را با کرم مرطوب کننده بپوشان.

از بین بردن خشکی پوست پا با جوش شیرین

جوش شیرین یک لایه بردار طبیعی است که پوست را نرم کرده و با خاصیت ضدالتهاب خود باعث التیام پوست می شود. برای استفاده از جوش شیرین در از بین بردن خشکی پوست، به مواد زیر احتیاج داری:

  • یک پیمانه جوش شیرین
  • یک لگن آب گرم
  • سنگ پا

جوش شیرین را درون لگن آب بریز و حل کن. سپس پاهایت را به مدت ۲۰ دقیقه درون آن خیس بگذار. پس از این مدت، پاهایت را از آب خارج کرده و آن را با سنگ پا لایه برداری کن. پاهایت را به خوبی بشور تا تمام سلول های مرده پوست از روی آن پاک شوند. این کار را ۲ بار در هفته انجام بده تا پاهایی نرم و لطیف داشته باشی.

"۲ روش طبیعی برای از بین بردن خشکی پاشنه پا" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com