آکاایران: داشتن ناخن های سالم و دلپذیر به معنای داشتن دست های جذاب است. اما آیا داشتن ناخن های دلپذیر به همین سادگی است؟ درست مانند هر قسمت دیگری از بدن، ناخن ها هم نیاز به مراقبت و نگهداری دارند. در ادامه با "آکا" همراه باش تا با نکته هایی آشنا شوی که باید برای داشتن ناخن های دلپذیر بدانی.

۱. استفاده از سرکه: کمی سرکه سفید را روی یک پنبه بزن و آن را روی ناخن های تمیز و فاقد لاک خود بمال و سپس روی آن را با لاک بپوشان. با این کار، لاک ناخن تو دوام بیشتری پیدا خواهد کرد.

۲. استفاده از نمک: برای جلوگیری از شکننده شدن ناخن ها چهار قاشق غذاخوری نمک دریایی را با یک لیتر آب ترکیب کن و دست هایت را به مدت ۱۵ دقیقه درون آن خیس بگذار. سپس دست هایت را خشک کن و روی آنها را با کرم مرطوب کننده بپوشان.

۳. استفاده از بابونه: اگر ناخن هایت زرد می شوند، چند قاشق بابونه خشک را درون دو پیمانه آب بریز و اجازه بده به مدت ۲۰ دقیقه بجوشد. پس از خنک شدن ترکیب، دست هایت را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه درون آن قرار بده. این کار را سه بار در هفته انجام بده و برای گرفتن نتایج بهتر، داخل آن کمی آب لیموی طبیعی بریز.

۴. استفاده از گلاب: برای براق کردن ناخن ها کمی گلاب و گلیسرین را با هم ترکیب کن و آن را با استفاده از پنبه روی ناخن های خود بمال.

۵. استفاده از کرم مرطوب کننده: از آنجایی که ناخن ها ۱۰ برابر متخلل تر از پوست هستند، بیشتر در معرض آسیب دیدگی و شکنندگی قرار می گیرند. به همین دلیل بهتر است هنگامی که دست هایت را با صابون می شویی، روی آنها را با کرم مرطوب کننده بپوشانی.

۶. استفاده از ژلاتین: اگر دلت می خواهد رشد ناخن هایت افزایش یابد، روی آنها ژلاتین بزن.

۷. کلسیم را فراموش نکن: آیا ناخن هایت لایه لایه می شوند؟ این امر می تواند به دلیل کمبود کلسیم در بدن باشد. برای این کار بهتر است خوراکی های سرشار از کلسیم را به رژیم غذایی خود اضافه کنی.

"آیا از این روش برای تقویت ناخن استفاده کرده ای؟" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com