آکاایران: موی چرب یک مشکل اساسی برای بسیاری از خانم ها است. با این که موهای خشک به دلیل وزی، می توانند پف کنند، موهای چرب باعث کم پشت، صاف و روغنی به نظر رسیدن آنها می شود. اما آیا می دانی چرا موهایت چرب و روغنی می شوند؟ در ادامه با "آکا" با دلایل چرب شدن موها آشنا شو!

۱. جمع شدن مواد و محصولات زیبایی:

بی توجهی در شستن کامل شامپو از روی مو، می تواند موجب جمع شدن مواد و محصولات زیبایی روی سر بشود. به صورت مشابه، زمانی که موهایت را با نرم کننده می شوری، بهتر است مواد را با فاصله از کف سرت به موها بزنی. ریشه موها به خودی خود چربی طبیعی تولید می کنند، پس نیازی به نرم کننده ندارند. به همین دلیل زمانی که به کف سرت نرم کننده می زنی، بیشتر باعث چرب به نظر رسیدن آن می شوی. این یکی از مهم ترین دلایل چرب شدن موها است.

۲. بیش از حد برس زدن:

زمانی که موهایت را برس می زنی، داری چربی طبیعی را از ریشه موها به تمام قسمت موهایت پخش می کنی. به همین دلیل بهتر است اگر موهای چرب داری، از بیش از حد برس کشیدن موهایت خودداری کنی.

۳. شامپوهای حاوی نرم کننده:

اگر موهایت چرب هستند، بهتر است از شامپوهای تقویت کننده و فرمول هایی که نرم کننده عمیق دارند دوری کنی. این محصولات برای موهای چرب ساخته نشده اند، چرا که در اصل به موهای چرب تو، چربی بیشتری اضافه می کنند.

۴. بازی کردن با موها:

ناخودآگاه همه ما با موهای خودمان بازی می کنیم. این کار دخترانه و جذاب است، اما باید بدانی که با این کار داری چربی موهایت را به پایین ساقه ها منتشر می کنی. این کار موها را چرب می کند به همین دلیل سعی کن دیگر با موهایت بازی نکنی.

"خوراکی هایی که برای سلامتی موها مضر هستند!" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com