آکاایران: چطور موهای زاید بدن را وکس کنیم؟

با اپیلاسیون یا وکس موهای زاید بدن می توانی به مدت چند هفته پوستی صاف، نرم و فاقد مو داشته باشی. ما در اینجا روش صحیح وکس موهای زاید بدن را به تو یاد می دهیم.

اپیلاسیون در خانه، روشی مقرون به صرفه برای از بین بردن موهای زاید بدن نیز هست؛ ولی پیش از انجام آن، باید روش صحیح وکس کردن و اقدامات مراقبتی را در نظر بگیری. در ضمن، در صورتی که روی پوست خود زخم، حساسیت یا آفتاب سوختگی داری، بهتر است از موم برای رفع موهای زاید بدن استفاده نکنی.

"موهای زائد بدن و روش سنتی برای از بین بردن آن ها" را اینجا بخوانید.

برای وکس کردن موهای زاید بدن خود به ترتیب زیر عمل کن:

۱. مطمئن شو که موهای زاید بدن به قدر کافی رشد کرده اند: پیش از اپیلاسیون موهای زاید بدن خود باید اطمینان حاصل کنی که موها حدود ۶ میلی متر یا بیشتر طول دارند. اگر هم موهای زاید بدن بیشتر از این طول دارند، با استفاده از قیچی آن ها را کوتاه تر کن تا اپیلاسیون تأثیر بیشتر و درد کمتری داشته باشد.

۲. پیش از اپیلاسیون با موم از کرم های رتینوئید استفاده نکن: تا ۵ روز پیش از اپیلاسیون موهای زاید بدن از کرم های ضد آفتاب یا سایر محصولات پوستی حاوی رتینول و رتینوئید استفاده نکن.

۳. کاهش درد با مصرف دارو: از آنجا که اپیلاسیون می تواند برای برخی افراد بسیار دردناک باشد، می توانی با مصرف برخی داروها باعث کاهش درد و ناراحتی شوی. مصرف برخی داروهای ضد درد مانند ایبوپروفن یا استفاده از کیسه یخ حدود ۳۰ دقیقه قبل از اپیلاسیون می تواند به کاهش درد کمک کند.

۴. محل مورد نظر را بشوی و خشک کن: پیش از اپیلاسیون، به آرامی منطقه ای را که می خواهی اپیلاسیون کنی، بشوی تا آلودگی ها، سلول های مرده پوست و محصولات مراقبت از پوست از روی آن پاک بشوند. سپس پوست خود را کاملاً خشک کن. تمیزی و خشکی پوست باعث می شود که موم به راحتی به پوست و موهای زاید بدن بچسبد.

۵. موم را گرم کن: دستورالعمل های نوشته شده روی بسته بندی موم را بخوان و بر اساس آن ها، موم را گرم کن. سپس مقدار کمی از آن را روی مچ دست خود امتحان کن تا بیش از اندازه داغ نباشد.

۶. موم را روی پوست بمال: موم را روی قسمت کوچکی از پوست خود که موهای زائد دارد، بمال. برای گرفتن بهترین نتیجه، همیشه موم را در جهت رشد موها روی پوست بمال.

۷. نوار پارچه ای را روی پوست قرار بده: بعد از مالیدن موم، نوار پارچه ای را روی موم بگذار و به آرامی آن را روی پوست فشار بده. دو تا سه ثانیه صبر کن.

۸. نوار پارچه ای را بردار: پوست خود را با یک دست نگه دار و با دست دیگر خود به سرعت پارچه را در جهت مخالف رشد موها از روی پوست بکش.

۹. پوست خود را تسکین بده: پس از استفاده از موم، اگر درد داری، از کیسه یخ استفاده کن. دوش آب داغ و پوشیدن لباس های تنگ نیز ممنوع است. در صورت لزوم می توانی از مرطوب کننده هایی که منافذ پوست را مسدود نمی کنند، استفاده کنی. به دنبال مرطوب کننده هایی با برچسب "فاقد چربی" باش.

اگر از این دستورالعمل ها برای اپیلاسیون موهای زاید بدن در خانه پیروی کنی، می توانی موهای ناخواسته را به آسان ترین روش از بین ببری. با این حال، اگر قرمزی یا تورم پوست پس از اپیلاسیون بیش از ۲ روز طول کشید، به متخصص پوست مراجعه کن.

.

منبع : yasaman.com