آکاایران: رژیم غذایی تو تأثیر مستقیمی بر ایجاد جوش روی پوست صورتت دارد. خوراکی هایی که باعث التهاب می شوند، سطح قند بدن را بالا برده که در نتیجه منجر به عدم تعادل هورمونی و عفونت ها می شود. در ادامه "آکا" خوراکی هایی که باعث ایجاد جوش می شوند را معرفی می کند. برای سلامتی و زیبایی پوست خود از این خوراکی ها دوری کن.

۱. غلات تصفیه شده و قندها: نان، آرد سفید و نوشابه

مصرف غلات تصفیه شده، حتی در میزان های کم می تواند مشکل ساز باشد. آنها به سرعت در بدن تجزیه شده و سطح قند خون را بالا می برند و همین امر موجب ایجاد جوش می شود.

نان سفیدی که هر روز میل می کنیم، برنج سفید، غلات صبحانه تصفیه شده و بیسکوئیت هم می توانند باعث ایجاد جوش روی پوست بشوند.

قندها هم به شدت باعث التهاب شده و به سرعت موجب ایجاد جوش می شوند. قند و شکر سفید به خصوص بسیار گلیسمی بوده و سطح انسولین بدن را بالا می برند.

۲. محصولات لبنی: بستنی، پنیر و شکلات شیری

مصرف شیر گاو (چه مستقیم و چه به عنوان پنیر، خامه، شکلات شیری یا بستنی) سطح قند خون را بالا می برد. این امر به دلیل هورمون های موجود در شیر بوده که موجب ترشح سبوم (چربی طبیعی پوست) بیش از حد می شود.

این محصولات لبنی همچنین حاوی هورمون های رشد بوده که باعث تولید بیش از حد سلول های پوست شده که باعث بسته شدن منافذ پوست می شوند. همه می دانند بسته شدن منافذ پوست از دلایل اصلی ایجاد جوش صورت است.

محصولات لبنی همچنین سطح انسولین بدن را بالا برده که باعث تولید چربی پوست می شوند. حتی حضور آمینواسید در شیر گاو هم می تواند بر پوست تأثیر بگذارد که در نهایت باعث ایجاد جوش می شود.

۳. خوراکی های کنسروی: نودل آماده، پودر کیک و شکلات صبحانه

از نودل های آماده گرفته تا پودر کیک و شکلات صبحانه، بهتر است از همه آنها دوری کنی چرا که حاوی مواد شیمیایی بسیار هستند که به پوست آسیب می رسانند. این خوراکی ها همچنین حاوی مواد افزودنی بوده که باعث آلرژی پوستی می شوند.

علاوه بر آن، این خوراکی ها حاوی چربی اشباع شده هستند که در رژیم های مراقبت از پوست ممنوع هستند. این مواد باعث تولید بیش از حد چربی پوست می شوند.

"۸ راه درمان جوش و جلوگیری از بروز آکنه" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com