آکاایران:  
 
پوست اطراف چشم نازک ترین و شکننده ترین پوست در تمام سطح بدن است و با توجه به این که هنگام صحبت کردن با دیگران،چشم ها کانون توجه محسوب می شوند،چین و چروک های اطراف آن به عنوان بزرگ ترین علت پیری چهره شناخته شده اند.
کیست های زیر چشمی نیز صدمه زیادی به چهره فرد وارد می کند و باعث ایجاد قیافه ای آشفته و پریشان می شود.
ورزش های مخصوص چشم می تواند کمک زیادی به چشم های پف آلود کند.افتادگی پلک ها نیز با تمرین های مؤثر و ورزش های ضد پیری چشم،تا حد زیادی برطرف می شود.

 
تمرین شماره 1
دو طرف سر خود را – در قسمت گیجگاه – به آرامی با دو انگشت فشار دهید تا عضلات آن کشیده شوند و در همین حال،مرتبا چشم ها را باز و بسته کنید.این کار را 5 بار تکرار کنید.

 
تمرین شماره 2
در حالی که چشم هایتان بسته و آرام است،به صورت قائم بنشینید.همان طور که پلک چشم ها در تمام طول مدت ورزش بسته است،اول به پایین نگاه کرده و بعد تا جایی که ممکن است به بالا نگاه کنید.این حرکت را 10 بار انجام دهید.

 
تمرین شماره 3
با چشم های بسته و آرام،راست بنشینید.همان طور که چشم ها را در تمام طول تمرین بسته نگه داشته اید،ابروها را تا جایی که می توانید،بالا ببرید و پلک چشم ها را تا حد ممکن به سمت پایین بکشید.در همین حالت بمانید و تا 5 بشمارید.استراحت کنید و این ورزش را5 بار تکرار کنید.

تمرین شماره 4
با چشم های باز و آرام،به صورت راست بنشینید.پلک بالای چشم ها را تا نیمه ببندید و در همین حال، ابروهایتان را به سمت بالا ببرید.بعد چشم ها را کاملا باز کنید تا سفیدی چشم ها در قسمت بالایی عنبیه دیده شود.

تمرین شماره 5
مثل سه حرکت قبلی،راست بنشینید و در حالی که چشم هایتان باز است،سرتان را صاف نگه دارید. همان طور که سرتان را مستقیم نگه داشته اید،اول به بالا و بعد به پایین نگاه کنید.این حرکت را 10بار تکرار کنید.حالا بدن و سرتان را در حالت قبلی حفظ کنید و این بار،به چپ و راست نگاه کنید.این حرکت را نیز 10 بار انجام دهید.

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

ورزشی برای پوست اطراف چشمورزشی برای پوست اطراف چشم
.

منبع : taknaz.ir