آکاایران: این روزها با کمی قدم زدن در خیابان ها متوجه می شویم که خانم ها در ایران چقدر به آرایش و یا عمل زیبایی رو آورده اند ! اما آیا واقعا لازم است ؟ آیا آرایش صورت هم نباید با هر موقعیت و مکانی تناسب داشته باشد ؟

ما باید سعی کنیم طبیعی بودن صورت را در کشورمان جا بیندازیم و یاد بگیریم هر مکانی آرایش مخصوص خود را دارد. از نظر کارشناس آرایشگری ما برای رفتن به سینما، میکاپ کردن لازم نیست ولی طبق عادت اشتباه خانم‌های ایرانی اگر اصرار به این کار دارید بهتر است آرایش فوق‌العاده لایت و ملایم باشد؛ نسخه‌ای که ما در این صفحه به شما پیشنهاد می‌کنیم. 

کرم‌پودر نزنید

آکاایران: آرایش مناسب برای محل کار، تفریح، مهمانی و...

اگر این روزها تصمیم دارید با دوستان‌تان به سینما بروید و صورت‌تان جوش زده یا لکی در صورت دارید و دوست دارید صورت‌تان صاف نشان داده شود، می‌توانید از کرم‌پودرهای بسیار رقیق کمک بگیرید تا زیاد به چشم نیاید، درغیراین‌صورت   برای سینما رفتن احتیاجی به کرم‌پودر نیست .

سایه ممنوع

خط چشم

برای سینما، سایه زدن را فراموش کنید. سعی نکنید برای زیباتر شدن، مسخره عام و خاص شوید. در همه جای دنیا سایه برای ‌مهمانی‌ها و عروسی‌ها استفاده می‌شود.  پس اگر دوست دارید زیبایی طبیعی خود را از دست ندهید فکر سایه زدن را از سرتان بیرون کنید.

لب‌ را برجسته نکنید

اگر قرار است در سینما از رژلب استفاده کنید پیشنهاد ما به شما برق لب به رنگ رژگونه است. رنگ رژلب می‌تواند آرایش را پررنگ‌تر یا کمرنگ‌تر نشان دهد و مسلما این را می‌دانید که سینما جایی برای رژلب‌های پررنگ نیست و بهتر است از رنگ‌های ملایم‌تری استفاده کنید.

ابروها را پر کنید

سایه چشم
 

با ابروهای خالی و نامرتب به سینما نروید. اگر قسمتی از ابروهای‌تان خالی است و احتیاج به پر کردن دارد با سایه‌ای ملایم و همرنگ موهای‌تان جاهای خالی را پر کنید، ولی نه به صورت مصنوعی.

خط‌ چشم پهن اصلا

کرم پودر

گاهی وقت‌ها خط‌چشم می‌تواند در زیبایی چشم‌های شما تاثیر بسزایی داشته باشد. اگر می‌خواهید چشم‌های‌تان از بی‌حالی دربیاید، از خط‌چشم باریک استفاده کنید، همچنین بهتر است به جای خط‌چشم مشکی از قهوه‌ای استفاده کنید چون چشم‌ها را جذاب‌تر نشان می‌دهد و کمتر به چشم می‌آید.

رژ گونه  در سینما

چهره طبیعی

پیشنهاد می‌کنیم برای رفتن به سینما از زدن بیش از اندازه رژگونه جدا خودداری کنید. مبادا گونه‌های‌تان را قرمز و پررنگ کنید، اگر دوست دارید به صورت‌تان رنگ بدهید و گونه‌های‌تان نشان داده شود، رژگونه کمرنگ به شما کمک می‌کند تا گونه‌های‌تان به صورت طبیعی رنگ دارا باشند. 

.

منبع : webgardha.com