آکاایران: راه های بسیار زیادی وجود دارد که شما ظاهر خود را بهتر کرده و زیباتر به نظر برسید. می توانید یک لباس یا کفش نو بپوشید، بینی خود را عمل کنید یا وزن اضافی خود را کم کنید، کمبود وزن خود را جبران کرده و... اما تمام اینها مستلزم زمان و پول فراوان هستند. اگر بخواهید همین حالا زیباتر شوید و فاقد پول هم به هدف خود برسید، شاید به نظرتان بعید و غیرممکن بیاید اما واقعا چنین راهی وجود دارد

زیبایی ابروها:

آکاایران: بهترین مدل ابرو برای من

شاید تا به ‌حال به این مسئله توجه نکرده باشید ولی دلپذیر ساختن ابروها می‌تواند تغییر شگفت‌انگیزی در ظاهر شما ایجاد کند. ابروان شما مانند قابی برای چشمان شما هستند. اغراق نیست اگر بگوییم که شکل ابرو می‌تواند به ظاهر شما جلوه دهد و یا جلوه آن را از بین ببرد. اگر ابروی شما به فرم صورت‌تان نخورد، فرم صورت به هم خورده و شکل آن تغییر می‌کند. پس اولین قدم این است که فرم چهره خود را بشناسید.

برای هر فرم صورتی، بهترین و بدترین فرم ابرو پیشنهاد شده است:

برای صورت کشیده بهترین فرم ابرو: ابروی صاف و افقی است و بدترین فرم ابرو:ابروی زاویه‌دار با ارتفاع بلند و دم‌کوتاه است.

ابرو برای صورت های گرد

در مورد صورت‌های گرد بهترین فرم ابرو: ابروی زاویه‌دار با ارتفاع بلند و دم‌کوتاه است و بدترین ابرو: ابروی گرد است.

ابروی مناسب صورت های کشیده

بهترین ابرو برای صورت‌هائی که چهارگوش هستند،:ابروی زاویه‌دار و منحنی با قوس تیز است.

کدام ابرو کدام چهره

کسانی که صورت قلبی شکل یا گلابی شکل دارند: بهتر است ابروی گرد را انتخاب کنند. بدترین فرم ابرو برای این افراد ابروی صاف و افقی است.

حالت ابرو

شیوه درست اصلاح ابرو:

بر اساس معیارهای زیبائی نقطه شروع ابرو، بلندترین نقطه ابرو و نقطه پایانی ابرو بر اساس موقعیت چشم‌ها تعیین می‌شود. برای پیدا کردن نقطه شروع ابرو، مدادی را در کنار بینی به‌صورت عمودی نگه دارید. نقطه طلاقی مداد با ابرو همان محل شروع ابروی شماست. برای پیدا کردن بهترین محل برای بلندترین نقطه ابرو، مداد را کنار بینی به سمت خارجی عنبیه چشم (قسمت رنگی چشم) نگه دارید. حال مداد را طوری بگیرید که کنار بینی را به کنار خارجی چشم متصل کند. نقطه تلاقی به‌دست آمده با ابرو، دقیقا بهترین نقطه پایانی ابروان شماست.

اگر خواستید چشمانتان درشت‌تر به نظر برسد فاصله ابروها را بیشتر کنید و اگر چشمان کشیده می‌خواهید بگذارید ابروهایتان به هم نزدیک باشند. بعضی‌ها چشم‌های پف‌کرده‌ای دارند که ممکن است تناسب چهره‌شان را به هم ریخته باشد. برای کم‌کردن پف‌ چشم، یک قاشق غذاخوری را زیر آب بسیار سرد بگیرید و برای 60 ثانیه روی پف کردگی چشم قرار دهید. این‌کار ورم را کمتر می‌کند. البته کرم نیز برای از بین بردن پف‌کردگی چشم وجود دارد. این کرم‌ها معمولا دارای نشاسته و روغن جگر کوسه هستند و به گفته متخصصین پوست برای ورم چشم اثر معجزه‌آسائی دارند. با تمام این تفاسیر و قوانین، باید بگوئیم که برخی از چهره‌ها با اینکه از این قوانین پیروی نمی‌کنند، دلپذیر هستند بنابراین، تا آنجا که خودتان از چهره خود راضی هستید، همان قانون شماست!

.

منبع : webgardha.com