آکاایران: تصور کنید پنجره را با پرده ای از ترکیب چند پارچه و رنگ هایی که هیچ هارمونی با هم ندارند تزیین کنید. شاید در نظر اول جذب تان کند اما وقتی کمی دقت می کنید آن همه رنگ و درخشانی توی ذوق تان می زند. چشمها پنجره ی صورت شما هستند.

اشتباهات آرایشی که چهره تان را ترسناک می کند!

شکسپیر می گوید: چشم ها پنجره ای به روح شماست؛ پنجره ای که می تواند شما را دلپذیر و جذاب و گاهی اوقات گرفته، زشت، عجیب و حتی ترسناک نشان دهد. این فقط دست خودتان است. باید بدانید هدف و قصد شما از آرایشی که روی چشم های تان انجام می دهید، چیست. آرایش چشم باید زیبایی چشم های تان را خیلی طبیعی و فاقد اغراق و با تشدید عناصر طبیعی اش نشان دهد. درست مثل پنجره خانه تان می ماند.  خیلی از خانم ها به دلیل نداشتن وقت کافی اشتباه هایی را در آرایش کردن چشم های شان انجام می دهند که به جای اینکه زیباتر شوند، انگار به مهمانی ای دعوت شده اند که باید نقش یک خون آشام یا پاندای کونگ فوکار را در آن بازی کنند.

وقتی سایه ها سرخ می شوند

آکاایران: چرا گاهی آرایش ما را دلپذیر نمی کند؟

خیلی از آرایشگران حرفه ای برای خانم هایی که وقت آرایش کردن ندارند استفاده از سایه های نارنجی و متمایل به سرخ را پیشنهاد می کنند. حواس تان باشد این پیشنهاد فقط برای آرایش های هول هولکی است نه اینکه به عنوان یک مدل همیشگی انتخاب شود.

آرایش غلط

سایه های سرخ و ارغوانی یک رنگ فقط برای عکس های مجله های طلا و جواهر استفاده می شود تا گوشواره و جواهر های مدل بیشتر به چشم بیاید وگرنه شما به عنوان یک آدم معمولی که نمی خواهید آرایش تان توی ذوق بزند نباید چنین اشتباهی انجام دهید؛ اشتباهی که شما را یک فرد عصبانی با چهره ای ملتهب و چشمانی قرمز و ارغوانی نشان می دهد. تصور کنید برای این سایه چشم باید از رژگونه ای متناسب و هماهنگ استفاده کنید. چشم هایی با سایه های قرمز و گونه هایی به رنگ قرمز و آجری؛ گویی تکه ای آتش این طرف و آن طرف می رود. 

دنیای شناور پلک ها

چرا گاهی آرایش ما را زیبا نمی کند؟آرایش ناصحیح

سایه چشم باید زیرساخت مناسب و محکمی داشته باشد. اگر فاقد زیرسازی درست روی پلک های تان سایه بزنید انگار که روی یک برکه قالیچه ای پهن کرده اید. سایه های شناور به جای اینکه چشم های شما را زیباتر کنند، بیشتر چروک های دور چشم های تان را نمایان می کنند. اگر زیر سایه از کرم پودر مایع استفاده کنید، چربی این کرم ها روی پلک راه می افتد و وقتی روی آن سایه بزنید، سایه ها پخش می شوند و روی پلک چند خط عمیق درست می کنند؛ درست مثل گسل ها و چین خوردگی های زمین. پس قبل از سایه زدن حتما از خود سایه اما با پایه ای کم رنگ تر آستر بزنید و بعد روی آن از رنگ مورد علاقه تان استفاده کنید تا چشم هایی تمیز تر و البته جذاب تر و بی چین و چروک تر داشته باشید. 

عملیات ترکیب سازی رنگ ها

چرا گاهی آرایش ما را زیبا نمی کند؟

نکته کلیدی در آرایش چشم ترکیب رنگ سایه هاست. اگر همیشه از چند رنگ برای سایه زدن استفاده می کنید باید حواس تان به ترکیب آنها هم باشد. سایه ای چشم شما را دلپذیر می کند که خط جدا کننده ای بین رنگ های مختلف نباشد و استخوان پشت پلک کامل پوشانده شود. اگر قرار باشد سه رنگ در سایه تان استفاده کنید این سه رنگ باید کاملا با هم ترکیب شود. درست مثل رنگین کمان که رنگ ها در هم فرورفته اند اما باز هم قابل تشخیص هستند. اگر از سایه دودی در ترکیب رنگ های تان استفاده می کنید، این رنگ دودی باید طوری پشت چشم تان پهن شود که دوباره به عنوان خط چشم دوم اشتباه گرفته نشود. وقتی یک خط چشم کشیده اید پس خط چشم دومی لازم ندارید.

چشم های برقی برقی

آرایش صورت

استفاده از سایه های روشن و براق اشتباه نیست اما این جور سایه ها بیشتر برای جشن های غیر رسمی  و دوستانه خانمانه است. اگر طرفدار یک آرایش طبیعی هستید پس دور سایه های اکلیلی و براق را خط بکشید؛ سایه هایی که با پلک زدن انگار چراغ را روشن و خاموش می کنید. سایه های مات با رنگ های ملایم می توانند زیبایی چشم شما را چندبرابر کنند؛ البته می توانید از سایه براق استفاده کنید به شرطی که همه پلک تان را با آن نپوشانید. گوشه های داخلی چشم را سایه روشن بزنید و بقیه پلک را با سایه مات و ساده آرایش کنید.

به برس ها به یک چشم نگاه نکنید

مدل ابرو

یکی از اشتباه های مهم آرایشی استفاده از یک برس برای چند کار است؛ مثلا بعضی از خانم ها از همان برسی که سایه را روی پلک می زنند برای ترکیب رنگ ها استفاده می کنند؛ این طوری نتیجه چیزی جز یک تابلوی نقاشی کوبیسم نمی شود. برای سایه زدن همیشه باید از چند برس متفاوت و البته در سایزهای مناسب استفاده کنید. تمیزی برس هم خیلی مهم است. اگر یک برس برای ترکیب کردن دارید باید برای دفعه بعد که می خواهید از آن استفاده کنید، کاملا تمیز شود. برس پاکیزه، آرایشی تمیز و منظم به شما می دهد. برس سایه را بعد از استفاده با آب ولرم بشویید و بگذارید خشک شود. 

ابروهای رنگین کمانی

مدل آرایش

همیشه ابروها زیبایی صورت را چندبرابر می کنند پس لطفا توجه بیشتری به سایه بان چشم تان بکنید. اگر ابروی تان رنگ شده است برای پررنگ تر کردن و فرم دادن به آن از رنگ مداد یا سایه کمی تیره تر از رنگ خودش استفاده کنید. اگر مثلا رنگ ابروی تان قهوه ای است از مداد قهوه ای یک درجه تیره تر استفاده کنید. استفاده از مداد ابروی سیاه یا قهوه ای روشن یک جاده چندرنگ بالای چشم های شما درست می کند. 

وقتی خون جلوی چشم ها را می گیرد

آموزش آرایش

بعضی از خانم ها دوست دارند از مداد آرایشی برای داخل چشم استفاده کنند. تا اینجا اتفاق عجیبی نمی افتد اما اشتباه از جایی شروع می شود که از رنگ هایی مثل صورتی پررنگ، قرمز، قهوه ای روشن، ارغوانی و بنفش استفاده شود. رنگ هایی که پایه قرمز دارند چشم ها را خسته، عصبانی و خشن می کنند. اگر دل تان می خواهد همچنان آدم رئوفی به نظر برسید، بهتر است چنین اشتباهی را انجام ندهید. 

قوانینی  برای کشیدن خط چشم

آرایش چشم

درست است که سایه بزرگ ترین نقش را در زیبایی چشم دارد اما نباید از خط چشم ها هم غافل شویم. کشیدن خط چشم هماهنگ با رنگ، اندازه و مدل چشم هم خیلی مهم است. یکی از اشتباه هایی که خانم ها در کشیدن خط چشم انجام می دهند این است که فاقد در نظر گرفتن اندازه چشم شان یک خط پهن با یک دنباله پیکان دار می کشند و کار تمام می شود. همیشه خط چشم پهن دلپذیر نیست. خط چشم پهن چشم های ریز و کوچک را ریزتر نشان می دهد و نباید یک قانون برای همه چشم ها باشد. 

خط چشم پهن با یک دنباله کوتاه به چشم های درشت و باز کمک می کند گیراتر و جذاب تر شوند اما برای چشم های ریز باید از خط چشمی نازک با کمی دنباله استفاده کنید. توجه کنید؛ فقط کمی دنباله. قرار نیست پشت چشم های تان جاده های جدیدی به رنگ سیاه بسازید. دنباله های بی دلیل چشم های تان را یا بیش از حد کشیده می کند یا بی دلیل برایش حد و مرزی می سازد که اصلا به آن احتیاجی ندارد. 

خط کشی نکنید

آرایش غلط

یکی دیگر از اشتباه هایی که می تواند آرایش شما را به یک آرایش بی منطق و نامنظم نزدیک کند، کشیدن خط زیر چشم هاست. البته خط زیر چشم هیچ اشکالی ندارد اما اندازه و سایز و البته رنگ آن خیلی مهم است. خط های پهن چشم های درشت را برجسته تر و چشم های ریز را ریزتر می کند پس اگر به خط زیر چشم علاقه دارید و به هیچ وجه نمی توانید از این قسمت بگذرید، اول به رنگ سایه تان توجه کنید. اگر سایه شما یک رنگ و دودی است می توانید کمی از سایه زیر خط مژه ها بکشید و با برس سایه آن را کمرنگ کنید تا یک هاله کمرنگ از آن زیر چشم تان بماند و زیبایی آن را چندبرابر کند. 

.

منبع : webgardha.com