آکاایران: ۴ روش مؤثر برای درمان جوش و لک صورت

آکاایران: همه ما می خواهیم پوستی صاف، درخشان و فاقد لک داشته باشیم؛ اما بعضی از عوامل منجر به ایجاد لک و جوش روی پوست ما می شوند؛ از جمله عوامل محیطی، استرس، سن، به هم خوردن تعادل هورمونی و غیره. ما در اینجا روش تهیه ۴ ماسک مؤثر برای درمان جوش و لک صورت را به تو یاد می دهیم.

"بهترین دستوالعمل های درمانی برای جوش صورت" را اینجا بخوانید.

درمان جوش و لک صورت با ماسک عسل و دارچین:

عسل با خواص روشن کنندگی پوست و رفع لکه های تیره آن شناخته می شود و دارچین نیز خواص مشابهی دارد. چند قطره عسل را روی کف دست خود بریز؛ کمی پودر دارچین به آن اضافه کن و پیش از رفتن به رختخواب، این ماسک را روی لکه های پوست خود بمال. یک شب تا صبح صبر کن و صبح روز بعد صورت خود را با آب شست وشو بده.

این درمان موضعی به آرامی، ولی به طور مؤثری کمک می کند که رنگدانه و لکه های تیره پوست کاهش یابند.

درمان جوش و لک صورت با آب لیمو:

لیمو ماده سفید کننده قوی و طبیعی و یکی از سریع ترین راه ها برای درمان جوش و لک صورت است. استفاده از آب لیمو می تواند باعث ایجاد احساس سوزش در پوست شود؛ بنابراین، با احتیاط از آن استفاده کن.

به منظور تهیه این ماسک لیمو برای درمان جوش و لک صورت آب لیمو را کمی رقیق کن و آن را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوست خود قرار بده؛ سپس صورتت را با آب گرم بشوی.

درمان جوش و لک صورت با ژل آلوئه ورا:

یک ماده بسیار مؤثر در درمان جوش و لک صورت ژل تازه آلوئه ورا است. برای تهیه این ماسک، سه تا چهار سانتی متر از برگ گیاه را برش بزن و آن را با چاقوی تمیزی به دو قسمت تقسیم کن. سپس ژل آلوئه ورا را به صورت مستقیم و با حرکات دایره ای روی پوست خود بمال. ۱۵ دقیقه صبر کن و بعد، صورتت را با آب بشوی.

درمان جوش و لک صورت با پاپایا:

آنزیم های موجود در پاپایا باعث کاهش لکه های پوستی و احیای پوست می شوند. برای تهیه ماسک پاپایا به منظور درمان جوش و لک صورت مقداری گوشت له شده پاپایا را با دو تا سه قطره آب لیمو (البته اگر پوست حساسی نداری) و یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کن و این ماسک را روی صورت خود بمال. پس از ۱۵ دقیقه صورتت را شست وشو بده.

این ۴ ماسک طبیعی جزو مؤثرترین روش های درمان جوش و لک صورت هستند که حتماً از آن ها نتیجه خواهی گرفت.

.

منبع : yasaman.com