آکاایران: معرفی ۳ روش ساخت ماسک صورت با استفاده از خیار!

آکاایران: خیار هیچ گونه چربی یا کلسترول نداشته و پوست آن منبع مناسبی برای فیبر خوراکی بوده که برای کاهش وزن مناسب است. خیار حاوی آنتی اکسیدان هایی مانند کاروتن، ویتامین C، ویتامین A و لوتین بوده و از پوست در مقابل رادیکال های آزاد محافظت می کند. در ادامه با "آکا" همراه باش تا با ۳ روش ساخت ماسک صورت با استفاده از خیار آشنا شوی!

ماسک صورت با خیار و آلوئه ورا:

برای جوانسازی و درخشش پوست خود می توانی از این ماسک استفاده کنی. تنها کافی است تا یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را با ۱/۴ خیار رنده شده ترکیب کنی. سپس این مخلوط را با احتیاط روی پوست صورت و گردن خود بگذار و اجازه بده به مدت ۱۵ دقیقه بماند. سپس آن را با کمک از آب گرم از روی پوست خود پاک کن.

ماسک صورت با خیار و عسل:

این ماسک صورت برای مرطوب کردن پوست خشک فوق العاده است. مواد مورد نیاز تو برای این ماسک، یک قاشق غذاخوری جو دوسر پرک، یک قاشق چایخوری خیار رنده شده و نصف قاشق غذاخوری عسل هستند. ابتدا جو دوسرپرک را با خیار رنده شده مخلوط کن. سپس عسل را به این ترکیب اضافه کن. ماسک را روی پوست صورت خود بگذار و اجازه بده به مدت ۱۵ دقیقه بماند. سپس پوستت را با آب گرم شستشو بده.

ماسک صورت با خیار و روغن نارگیل:

این ماسک صورت برای پوست معمولی تا خشک مناسب است. برای درست کردن آن به نصف یک خیار و یک قاشق چایخوری روغن نارگیل احتیاج داری. ابتدا خیار را رنده کن و روغن نارگیل را به آن اضافه کن. ماسک را روی پوست خود بگذار و اجازه بده به مدت ۱۵ دقیقه بماند. در نهایت با آب خالی پوستت را آب بکش.

"آیا روغن کنجد برای درمان جوش مناسب است؟" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com