آکاایران: زمانی ابروهای نازک مد بود؛ ولی در حال حاضر، ابروهای ضخیم پرطرفدارتر هستند. ابروها یکی از اساسی ترین قسمت های صورت هستند که نگاه و چشم ها را زیباتر می کنند. بنابراین، اگر ابروهای نازکی داری، حتماً باید بدانی که رشد ابرو با چه اقداماتی ممکن می شود.

معمولاً ۴ تا ۸ هفته طول می کشد تا ابروها رشد کنند؛ ولی به کمک برخی اقدامات می توان رشد ابرو را تسریع کرد. در ادامه، با بهترین کارهایی که می توان برای رشد ابرو انجام داد، آشنا شو.

"مهم ترین راهکارها برای جلوگیری از ریزش ابرو" را اینجا بخوانید.

دست از اصلاح ابروها بکش: بسیاری از خانم ها در گذشته ابروهای خود را نازک کرده اند. حال سؤال این است که آیا امکان بازگشت موهای ابرو برای آن ها وجود دارد یا خیر. بهترین کاری که می توانی برای احیای موهای ابروی خود انجام دهی، توقف اصلاح ابروها است تا فولیکول های مو بتوانند دوباره خود را بازسازی و رشد کنند.

رشد ابروها را تحریک کن: برای تحریک رشد ابرو، از یک برس نرم استفاده کن و آن را با حرکتی دایره وار روی ابروها بمال تا سلول های مرده پوست را از بین ببری و گردش خون را در این منطقه افزایش دهی. همچنین، برای تحریک رشد ابرو می توانی از سرم های مخصوص این کار نیز استفاده کنی.

غذاهای سالم بخور: مهم ترین کاری که باید برای رشد ابرو انجام دهی، این است که رژیم غذایی سالم خود را حفظ کنی. مصرف غذاهای سالم و غنی از ویتامین های ضروری، پروتئین ها و سایر مواد مغذی می تواند به رشد ابرو کمک مؤثری کند.

برای رشد سریع ابروها در هفته از این غذاها استفاده کن: ویتامینA (فلفل قرمز، سیب زمینی شیرین و هویج)، ویتامین C (لیمو، کلم بروکلی و پرتقال)، ویتامین E (بادام، بادام زمینی، اسفناج، زیتون)، پروتئین (پنیر، لوبیا و ماست)، امگا 3 (آووکادو، گردو و روغن زیتون) و آهن (سبزیجات سبز، گوشت و ماهی).

از ژل آلوئه ورا استفاده کن: آلوئه ورا یکی از مؤثرترین داروهایی است که می تواند در حالت عادی به رشد ابرو در طول یک هفته کمک کند. آلوئه ورا دارای آنزیم ها و خواص مرطوب کننده است که باعث تقویت فولیکول های مو می شود و ابروها را ضخیم و پرپشت تر می کند.

معجزه ویتامین E را به یاد داشته باش: مکمل ویتامین E می تواند باعث رشد ابرو شود. کپسول ویتامین E در همه داروخانه ها موجود است. فقط کافی است که یک عدد کپسول آن را سوراخ کنی و روغن داخلش را دو تا سه بار در روز روی ابروها بمالی.

روغن درخت چای را از یاد نبر: روغن درخت چای می تواند به رشد ابرو و ضخیم شدن آن کمک کند. برای استفاده از آن، مقداری از روغن را روی یک برس تمیز بریز و شب آن را روی ابروهای خود بمال. دقت کن اگر پوستت نسبت به روغن واکنش نشان داد، استفاده از آن را متوقف کنی.

.

منبع : yasaman.com