آکاایران: راز زیبایی خیره کننده کلئوپاترا بعد از قرن ها کشف شد!

آکاایران: راز زیبایی خیره کننده کلئوپاترا بعد از قرن ها کشف شد!


در متون قدیمی اسناد تاریخی بسیاری وجود دارد که نشان دهنده زیبایی خیره کننده کلئوپاترا است. در قرن حاضر هم که موضوع زیبایی از اهمیت بیشتری برخوردار شده است، متخصصین زیبایی تحقیقات ویژه و وسیع تری روی این موضوع انجام داده اند تا به حقیقت راز زیبایی او پی ببرند.

کلئوپاترا علاوه بر ملکه ای قدرتمند، ملکه ای دلپذیر هم بوده است. طبق متون قدیمی و اسناد تاریخی زیبایی او همیشه زبان زد خاص و عام بوده و اغلب مردم همیشه به دنبال راز زیبایی او بوده اند. در قرن حاضر هم که موضوع زیبایی از اهمیت بیشتری برخوردار شده است، متخصصین زیبایی تحقیقات ویژه و وسیع تری روی این موضوع انجام داده اند تا به حقیقت راز زیبایی او پی ببرند.

و اما راز واقعی زیبایی کلئوپاترا چیست؟

1 -کلئوپاترا علاقه خاصی به مصرف عسل به عنوان یک ماسک عالی برای پوست صورت داشته است. خوب است بدانید عسل دارای خاصیت ویژه آنتی باکتریالی است.
2 - این ملکه دلپذیر در طول روز به دفعات صورت خود را با استفاده از روغن و گِل سفید کننده و یا روغن و لیمو پاک سازی می کرده است.
3 -او از سرکه سیب برای شستشوی صورت استفاده می کرده است.
4 - زنجبیل، سرمه، پیاز، چربی غاز و سقز جز اصلی محصولات مراقبت از پوست او محسوب می شده اند.
5 - نمک دریا به عنوان یک اسکراب طبیعی برای لایه برداری پوست صورت و بدن او مورد استفاده قرار می گرفته است.
6 -ملکه کلئوپاترا از گلاب برای کم رنگ کردن و حتی برطرف کردن جای جوش های روی صورت استفاده می کرده است.
7 -کلئوپاترا از حنا برای براق کردن طبیعی ناخن های خود استفاده می کرده که علاوه بر جلا دادن باعث قرمز رنگ شدن ناخن ها هم می شود.
8 - او از ترکیب حنا و سرو کوهی با دو روغن ناشناخته دیگر برای رنگ کردن موهای خود استفاده می کرده است.
9 - جالب است بدانید، شیوه خاص استحمام کلئوپاترا بسیار معروف و پرطرفدار است. این ملکه زیبایی همیشه برای رفع خستگی و استرس از وان شیر همراه با روغن های خوشبو و گل های معطر استفاده می کرده است. شیر حاوی ویتامین A و ویتامین E است. هر دو این ویتامین ها خاصیت ضدعفونی کننده دارند. پس جای تعجبی ندارد که این ملکه باهوش هزاران سال پیش به این موضوع آگاه بوده است. گفته می شود، او شیر را با روغن زیتون ترکیب می کرده و از آن به عنوان یک مرطوب کننده عالی استفاده می کرده است.
10 - گل یاس و گل رز هر دو گل هایی بوده اند که او از آن ها به عنوان عطر استفاده می کرده است.
11 -کلئوپاترا از ترکیب خیار، صمغ، روغن و آب انجیر مصری با استخوان های جوشیده یک پرنده خاص به عنوان کرم موبر استفاده می کرده است.
12 - او از ترکیب چربی و خاک سرخ یا گِل اخری با هم رژ لب طبیعی تهیه می کرده و برای آرایش چشم های خود از ترکیب کرفس و بوته شاهدانه استفاده می کرده است.
13 -با گذشت هزاران سال هنوز هم افراد مختلف برای رفع آفتاب سوختگی از عسل استفاده می کنند. کافی است یک فنجان انگور سبز را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید، خوب هم بزنید و به پوست تان بمالید. بگذارید ۱۵ دقیقه روی پوست تان بماند و بعد آن را پاک کنید.
شما هم با پیروی از این دستورات ساده می توانید چهره و پوست خود را درست مثل ملکه کلئوپاترا دلپذیر کنید.

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : salamatism.com

.

منبع : seemorgh.com