آکاایران: همه چیزهایی که باید درباره انتخاب کرم های لایه بردار بدانی!

آکاایران: کرم های لایه بردار خوب و باکیفیت می توانند بخش مهمی از برنامه مراقبت از پوست و زیبایی ما باشند؛ به این ترتیب که این محصولات می توانند به پاک کردن پوست مرده کمک کنند و پوست را تازه و تمیز نگه دارند.

طیف گسترده ای از انواع کرم های لایه بردار وجود دارند که باید با توجه به نوع و حساسیت پوست خود، نوع مناسب آن ها را انتخاب کرد. هنگام خرید کرم های لایه بردار حتماً به نکته های زیر توجه کن! ۱. نوع پوست خود را تعیین کن: بسیاری از کرم های لایه بردار برای نوع خاصی از پوست مناسب هستند؛ بنابراین، برای خرید بهترین کرم لایه بردار برای خود، باید با تعیین نوع پوست خود شروع کنی و تشخیص بدهی که پوستت چرب، خشک، ترکیبی یا طبیعی است.

۲. تشخیص بده که پوست حساسی داری یا نه: هیچ تعریف خاصی از پوست حساس موجود نیست؛ اما تجربه می تواند در این زمینه به تو کمک کند. اگر پوست تو به سرعت در معرض قرمزی، خارش یا جوش های ریز قرار می گیرد، پوستت از نوع حساس است.

پیش از انتخاب و استفاده از کرم لایه بردار حتماً باید با پزشک خود مشورت کن. در کنار آن، نکته های زیر را نیز در نظر داشته باش.

ابتدا از انواع ضعیف کرم های لایه بردار استفاده کن. به طور کلی، کرم های لایه بردار به دو دسته فیزیکی و شیمیایی تقسیم می شوند. محصولات فیزیکی، با مواد تشکیل دهنده ساینده به صورت فیزیکی سلول های مرده پوست را حذف می کنند؛ ولی کرم های لایه بردار شیمیایی برای حذف سلول های مرده پوست از آنزیم ها یا اسیدها استفاده می کنند و اغلب حاوی اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHAs) یا بتا هیدروکسی (BHAs) هستند.

پیش از استفاده از کرم های لایه بردار مقدار کمی از محصول را در ناحیه گردن یا پشت گوش خود بزن و در ۲۴ ساعت آینده به دنبال بروز نشانه های حساسیت باش. اگر همه چیز خوب به نظر می رسید، آن گاه می توانی از آن محصول روی پوست خود استفاده کنی؛ ولی فقط یک یا دو بار در هفته به همراه کنترل واکنش های پوستی.

در کل، در مورد استفاده از هر نوع کرم لایه برداری محتاط باش و اطمینان حاصل کن که دارای بافت مناسبی برای پوست تو است و بیش از حد خشن نیست.

اگر پوست چربی داری، می توانی یک بار در روز از کرم های لایه بردار استفاده کنی؛ به شرطی که پوستت دچار درد یا تحریک نشود.

برای پوست های خشک از کرم های لایه بردار حاوی AHA استفاده کن. برای پوست دچار آکنه نیز از محصولی حاوی BHA از قبیل اسید گلیکولیک که برای استفاده روزمره مناسب است، استفاده کن.

افرادی هم که پوست نرمال دارند، می توانند دو بار در هفته از کرم های لایه بردار پوست استفاده کنند. برای پوست های حساس نیز بهتر است درباره انتخاب کرم های لایه بردار با پزشک مشورت شود.

"بهترین راه درمان جوش صورت برای پوست های آسیایی" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com