آکاایران: توجه کنید نوع ریملی که استفاده می کنیم به چشم افراد وابسته است ، در این جا شما را آشنا می کنیم با شیوه مناسب انتخاب ریمل با توجه به نوع چشم .

۱

ریمل ها دو فرمول اصلی دارند
فرمول فاقد آب که هیچ آبی ندارندفرمول امولوسیون که حاوی آب و روغن هستنددر فرمول فاقد آب، هیچ آبی در ریمل موجود نیست؛ بنابراین اطراف چشم کمتر سیاه و تیره می شود و به هنگام تماس با آب نیز به راحتی از بین نمی رود و پایداری و دوام بیشتری روی مژه ها دارد؛ به همین دلیل برخی از خانم ها این نوع را ترجیح می دهند. اما از طرفی این ریمل ها به سختی پاک و شسته می شوند و ممکن است موجب آسیب دیدگی و ریزش مژه ها شوند
بنابراین متخصصان پیشنهاد می کنند برای مصارف روزانه از ریمل های ضدآب استفاده نشود و فقط در مواقع خاص مورد استفاده قرار گیرد
به هنگام خرید ریمل روی جلد آن را به دقت بخوانید؛ اگر کلمه «waterproof» روی آن درج نشده باشد، ریمل مورد نظر امولوسیون است.

۲

نگرانی اصلی در مورد استفاده از ریمل ها و سایر لوازم آرایشی که با چشم در ارتباط هستند، آلودگی آنهاست. وجود باکتری ها، قارچ ها و مخمرها در این گونه لوازم آرایشی مصرف آنها را خطرناک می کند و می تواند به عفونت چشم و حتی کوری نیز بینجامد. این عوامل خطرساز معمولا بعد از خرید و با توجه به نوع مصرف و نحوه استفاده از آنها به وجود می آیند لذا ریمل خود را هر ۴-۵ ماه یکبار عوض کنید تا احتمال عفونت و یا ایجاد هرگونه حساسیت چشمی کاهش یابد.

۳

پس از آنکه مارک ریمل خود را انتخاب کردید، به هدفتان توجه کنید. اگر می خواهید مژه های شما حالت فر خود را بیشتر نشان دهند، کافی است از ژل یا ریمل های حالت دهنده استفاده کنید. این نوع ریمل ها حاوی مواد پلیمری و یک برس خوب، نازک و گرد هستند. اگر می خواهید مژه های خود را پر پشت تر نشان دهید، از ریمل های حجم دهنده که حاوی ذرات ریزی شبیه براده آهن هستند، استفاده کنید. اگر طول مژه هایتان کوتاه است و می خواهید بلندتر به نظر برسند، ریمل بلندکننده بخرید.

۴

وقتی احساس کردید ریمل شما مقداری خشک شده است، در آن را محکم ببندید و داخل آب داغ بیندازید. می توانید یک قطره روغن بادام شیرین هم داخل تیوپ آن بریزید. اما اگر عمر ریمل شما از چهار ماه گذشته است، آن را دور بیندازید.

۵

درست است که ریمل های ضد آب در استخرها و با گریه کردن به راحتی پاک نمی شوند و روی مژه ها می مانند، ولی به همان اندازه پاک کردن آنها دردسرساز است. استفاده مکرر از ریمل های ضدآب باعث سردرد می شود و البته ریزش مژه ها نیز افزایش می یابد. چند اشتباه متداول در ریمل زدن که باید از آنها پرهیز کنید.

۶

به هنگام ریمل زدن فقط به مژه های بالایی ریمل نزنید و حتما برای ایجاد هماهنگی ریمل را به مژه های پایین نیز بکشید.

۷

از ریمل زدن به صورت انبوه و خوشه دار پرهیز کنید. هر چه مژه های تان ظریف تر و جداتر به نظر برسند، چشم های تان زیباتر می شوند.

نکات و هشدارها

ریمل هایی که بعد از استفاده باعث تیره شدن و ایجاد لکه در زیر و اطراف چشم می شوند، ریمل های مناسبی نیستند .

شیوه مناسب انتخاب ریمل با توجه به نوع چشم

.

منبع : ww.abanak.ir