آکاایران: تقویت ناخن با چند راهکار

این باور اشتباه که ناخن سالم و خوب ، ناخن های سفت و محکم هستند اشتباه است ، این گونه مواد تقویت کننده ناخن بیشتر مضر هستند روش بهتر این است که شما پس از هربار شسشتو به ناخن های خود کرم دست و روغن گیاهی بزنید این عمل باعث می شود که ناخن های شما دلپذیر ، جذاب شود و استحکام مناسبی پیدا کند .

لاک هاى کهنه و قدیمى را از روى ناخن ها پاک کنید. براى پاک کردن لاک روى ناخن ابتدا یک قطعه پنبه به آستون آغشته کرده و روى ناخن لاک زده خود بگذارید چند ثانیه صبر کنید سپس با یک حرکت سریع و محکم لاک را پاک کنید. این کار را چند بار تکرار کنید تا تمام لاک روى ناخن پاک شود.

تقویت ناخن با چند راهکارتقویت ناخن با چند راهکار

با استفاده از یک سوهان ناخن به ناخن شکل و فرم دهید. سوهان را از گوشه ها به سمت مرکز نوک ناخن بکشید. به طور رفت و برگشتى سوهان را حرکت ندهید چون این کار باعث ایجاد رگه ها و ریش ریش هایى در نوک ناخن شده و در نتیجه ورقه ورقه مى شود.

دست ها را با آب گرم صابونى به مدت چند دقیقه نگه دارید تا جرم زیر ناخن ها پاک شود.
حال نوبت لاک زدن است. هیچ دلیلى موجود نیست که شما پول خود را براى انواع مختلف لاک مانند پر کننده ها، پوشش هاى پایه، پوشش هاى رویى، تقویت کننده هاى ناخن به هدر دهید. پس از زدن لاک ناخن، یک لاک براق کننده فاقد رنگ روى لاک خود بزنید. اجازه دهید تا خشک شود. ممکن است بخواهید که لاک رویى خود را دوباره بزنید. این کار ناخن شما را مستحکم خواهد کرد و از شکستن و ریش ریش شدن آن جلوگیرى مى کند.
در نهایت یک کرم مرطوب کننده یا لوسیون مرطوب کننده به ناخن هاى دستتان بمالید. این کار ناخن را نرم کرده و از ورقه ورقه شدن آنها جلوگیرى مى کند.

تقویت کننده هاى ناخنتقویت ناخنتمیز کردن ناخنروش پاک کردن صحیح لاکسوهان ناخنکرم مرطوب کنندهکاشت ناخنلاک
.

منبع : bijame.com