آکاایران: می دانید چگونه موهایتان را آرایش کنید ؟

می دانید چگونه موهایتان را آرایش کنید ؟

پیش از استفاده از وسایل فر کننده باید قواعد مهمی را بدانید !

روش های مختلفی برای آرایش مو در هر فرهنگی در طول تاریخ وجود داشته است , اما در نیمه دوم قرن نوزدهم روش های گرمایشی از جمله میله های داغی که توسط مارسل گراتو برای فر کردن مو ابداع شده بود , بوجود آمد.

بعد ها , از شانه های داغ و اتو های مسطحی برای صاف کردن موهای فر و مجعد استفاده می شد. این روش ها موثر بود اما اغلب سبب آسیب به موها می شدند . خوشبختانه , پیشرفت ها همچنان ادامه داشته است .

امروزه ما لوازم گرمایشی مخصوصی برای حالت دادن موها در اختیار داریم که برای صاف کردن مو فاقد آسیب رساندن به آن طراحی شده اند .

همچنین , محصولاتی وجود دارد که طی این فرایند از مو مراقبت می کند . اتو های فر کننده با اندازه و اشکال مختلف و همچنین اتوهای صاف که می توانند موها را طی چند دقیقه صاف و ابریشمی کنند در دسترس هستند . با این ابزار شما میتوانید هر مدل را چه فر و چه صاف , روی موهای طبیعی ایجاد کنید. در این روش مو های فر کاملا طبیعی با دوام بسیار بالا به مو میدهیم , اما پیش از استفاده از این وسایل باید قواعد مهمی را بدانید تا به بهترین نتیجه همراه با کمترین آسیب به موها دست یابید . برای حالت دادن مو با ابزار گرمایشی از اصول زیر پیروی کنید .

قانون شماره 1 :

همیشه فرایند حالت دهی با ابزار گرم را بر روی موها تمیز و خشک انجام دهید . در صورت امکان , قبل از حالت دادن مو باید باید موها را با شامپو و نرم کننده ای که رطوبت بالایی دارد بشویید . به علاوه , پس از این مرحله از اسپری نرم کننده استفاده کنید تا طی این فرایند از موها محافظت کند . باقی مانده های ژل , موس یا اسپری که از قبل بر روی مو باقی مانده اند  تنها سبب خشکی , زمختی و برخی آسیب های دیگر به مو میشود , بنابراین شستن موها پیش از حالت دادن مو ضروری است .

قانون شماره 2 :

از ابزار های با اندازه مناسب برای موهای خود استفاده کنید . اگر بلندی موهایتان تا شانه است , از اتوی صافی که صفحات آن باریک است استفاده کنید . البته اتوهای پهن تری نیز وجود دارد اما مناسب اشخاصی هستند که موی بلندتری دارند . برای یک خانم با قد موی متوسط , هر چه وسیله کوچک تر باشد , سبک تر است و بهتر درون دست قرار میگیرد .

قانون شماره 3 :

مو را به لایه های کوچک تقسیم کنید و از میزان گرمای مورد نیاز برای صاف کردن مو استفاده کنید . بسیاری از خانم ها اتوی صافی میخرند و از این شکایت میکنند که خوب کار نمیکند ! معمولا این بدان خاطر است که مو را به تکه های بزرگ تقسیم میکنند . اگر بخواهید تکه بزرگی از مو را یک دفعه اتو کنید , گرما به طور نامساوی به مو میرسد یعنی موی مجاور با صفحات داغ , بیشترین گرما را دریافت میکنند در حالی که موهای میانی گرمای زیادی نمی گیرند . به علاوه , اگر بخواهید تکه بسیار کلفتی از مو را به واسطه نگه داشتن اتو برای مدت زمان بیشتری بر روی مو , صاف کنید , تنها لایه های خارجی مو گرمای زیادی دریافت کرده و آسیب می بیند.

همچنین اگر اتو را برای مدت زمان زیادی بر روی یک قسمت نگه دارید , ممکن است مو آسیب دیده و بسوزد . اگر از میزان گرم بودن اتو مطمئن نیستید , باید همیشه گرمای اتو را بسنجید . تکه کاغذ خیسی را بین صفحات اتو قرار دهید , اگر اتو دمای مناسبی داشته باشد , رطوبت کاغذ تبخیر شده بی آنکه بافت کاغذ را آسیب برساند . اگر آثاری از سوختگی یا تغییر رنگ بر روی کاغذ مشاهده کردید , دمای اتو را بیش از استفاده کمتر کنید .

مو را به قطعاتی با اندازه صفحات اتو تقسیم کنید . ضخامت این تکه ها نباید بیش از نصف پهنای صفحات اتو باشد . با انتخاب قطعات کوچک و باریک می توانید گرما را به طور مساوی به قسمت های مو برسانید و در دفعات کمتری مو را صاف کنید .

قانون شماره 4 :

مقداری ماده حالت دهنده به کار برید تا ماندگاری حالت مو را به حداکثر برسانید . با کمی اسپری زدن به مو ( یا مقداری ژل و موس در هنگام خشک شدن مو ) میتوانید ماندگاری بیشتری به حالت مو بدهید . این یکی دیگر از دلایل شستن مو با شامپو و نرم کننده است , چراکه زدن مواد به مویی که از قبل بر روی آن مواد وجود داشته بی شک سبب انباشت مواد بر روی مو می شود.

قانون شماره 5 :

بهترین روش آن است که تصور کنید انگار ربانی را فر میدهید . وقتی که صفحات داغ اتو را روی تکه ای از مو میگذارید , آن را حدود 45 درجه بچرخانید و به سمت پایین بکشید . هر چـه آن را به سمت پایین تر میبـرید , مچ خود را همچنان در آن حالت نگه دارید به طوری که وقتی به انتهای مو می رسیـد , اتو به حالت برعکس می شود.

شما نمیتوانید با این روش مو را کاملا فر کنید , بلکه تنها فری ملایم را ایجاد خواهید کرد . این تکنیک برای موهای لایه لایه که میخواهید انتهای مو به سمت بیرون برگردد و یا فر ملایمی به سمت داخل داشته باشد بسیار مناسب است .

.

منبع : tmodel.ir