آکاایران: هر کسی، صرف نظر از نوع پوستش می تواند هر روز از مزایای مرطوب کردن پوست بهره ببرد. شاید فکر کنی این کار به سادگی خریدن یک کرم مرطوب کننده و زدن آن روی پوست تمیز باشد. اما باید بدانی افراد هنگام استفاده از مرطوب کننده پوست دچار اشتباهاتی می شوند که ممکن است به پوست آنها آسیب برساند. به همین دلیل، "آکا" اشتباهاتی که هنگام مرطوب کردن صورت مرتکب می شوی را به تو معرفی می کند.

۱. مرطوب کننده را روی پوست خشک می زنی!

کرم مرطوب کننده زمانی بسیار مؤثر است که روی پوست مرطوب استفاده شود. پوست مرطوب بهتر رطوبت را جذب کرده و آن را برای مدت طولانی تری نگه می دارد. بنابراین، همیشه کرم مرطوب کننده را روی پوست تمیز و مرطوب بزن.

۲. از روغن برای مرطوب کردن استفاده می کنی!

با این که روغن ها برای مرطوب و نرم کردن پوست خشک فوق العاده هستند، ولی نباید از آنها به جای کرم مرطوب کننده استفاده کرد. کرم مرطوب کننده حاوی مواد روان کننده است که مولکول های آب را به سمت پوست می کشد؛ اما محصولات بر پایه روغن حاوی مواد امولسیونی هستند که به ندرت بر بیشتر از سطح پوست تأثیر می گذارند.

۳. ترتیب اشتباه در استفاده از محصولات زیبایی!

برای آن که از بیشترین فواید یک محصول بهره ببری، باید به ترتیب صحیحی از آن استفاده کنی. بهتر است از سبک ترین محصول شروع کرده و به سمت سنگین ترین آنها بروی. به عنوان مثال، اگر جوش داری و از محلول های ضدجوش استفاده می کنی، باید به این ترتیب از محصولات پوستی استفاده کنی: محلول شستشو، محلول درمانی، مرطوب کننده حاوی ضدآفتاب.

۴. استفاده نکردن از مرطوب کننده حاوی SPF در روز!

از همه شنیده ای که استفاده از کرم ضدآفتاب به شدت ضروری است؛ حتی در روزهای ابری یا بارانی. ولی باید بدانی که حتی میزان کمی از نور و اشعه های خورشید نیز می توانند در درازمدت سلاکتی پوست تو را به خطر بیندازند. به همین دلیل، بهترین کاری که برای مراقبت از پوست خود انجام می دهی، استفاده از کرم مرطوب کننده حاوی SPF در روز است.

"با فواید شگفت انگیز ماست برای پوست آشنا شو!" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com