آکاایران: همه آنچه که پیش از راهی شدن برای خرید رژ لب باید بدانی!

آکاایران: این روزها سبک های آرایشی زیادی وجود دارند که آرایش لب ها نیز بخشی از آن ها است. وسوسه خرید رنگ های مختلف رژ لب که در مجلات یا ویدئوها تبلیغ می شوند نیز مزید بر علت می شود که ما را راهی بازار لوازم آرایشی کند. ما امروز به نکته هایی اشاره می کنیم که پیش از راهی شدن برای خرید رژ لب باید بدانی!

۱. تونالیته رنگ پوست خود را در نور طبیعی روز با قرار دادن یک برگ کاغذ سفید زیر چانه ات تشخیص بده. اگر سایه روی کاغذ و انعکاس آن روی پوست تو آبی، قرمز یا بنفش بود، تون پوست سردی داری. ولی اگر بژ، زرد یا بی رنگ بود، تونالیته پوست تو گرم است. بهترین رنگ های رژ لب برای خانم هایی که پوست گرم دارند، عبارت است از: بژ، قهوه ای، طلایی، عسلی، برنزی، هلویی، مرجانی، نارنجی، قرمز، قهوه ای مایل به قرمز و مسی. بهترین رژ لب ها برای پوست های سرد نیز عبارتند از: صورتی، بنفش، انگوری، گیلاسی، شرابی، شاه توتی و آلویی.

۲. هنگام خرید رژ لب آن را در کنار پوست یا مچ دست خود قرار بده. در صورت وجود تستر نیز حتماً از آن استفاده و رنگ رژ لب را روی پوست خود امتحان کن.

۳. رژ لب را در کنار پوشش خود هم بررسی کن. اگر همیشه از رنگ یا طرح خاصی از لباس ها استفاده می کنی، باید هماهنگی رژ لب با آن را نیز در نظر بگیری. ۴. اگر پوست خشکی داری، هنگام خرید رژ لب انواع هیدراته آن را انتخاب کن.

۵. به یاد داشته باش که رژلب های براق به حجم لب ها می افزایند؛ ولی در مقابل، رژ لب های مات، لب ها را کم حجم تر نشان می دهند.

۶. هنگام خرید رژ لب مات، انواع مخملی آن ها را انتخاب کن.

۷. رژ لب های مات، خطوط و چین و چروک روی لب ها را تشدید می کنند. بنابراین، اگر از رژ لب مات استفاده می کنی، حتماً لب ها را قبل از آن کمی چرب کن.

۸. برای خرید رژ لب مناسب حتماً ویژگی های آن را بررسی کن. اولویت تو باید خرید رژ لب با کیفیت بالا باشد.

۹. هنگام خرید رژ لب حتماً سلیقه شخصی خود را بر تعاریف فروشنده ارجح بدان و ببین خودت به کدام رنگ بیشتر علاقه داری.

.

منبع : yasaman.com