آکاایران: ناگفته هایی از بوتاکس

آکاایران: بوتاکس ، اگر قصد بوتاکس کردن دارید حتما این مطلب را بخوانید

پاسخ: حتما تا به حال زیاد در مورد بوتاکس شنیده اید و شاید حتی خودتان یک یا چند بار تزریق آن را تجربه کرده باشید یا دچار وسوسه تزریق آن شده باشید، یعنی تزریق سمی که در خیلی از موارد توسط یک باکتری تولید می شود و بعد از رقیق و ضعیف شدن باعث مهار حرکت عضلات می شود تا دیگر چروک ها کمتر روی پوست جلوه کنند. تزریق این ماده جوان کننده این روزها شایع ترین عمل زیبایی در آمریکاست و در کشور ما نیز شیوع بالایی دارد تا جایی که در اطراف مان افراد زیادی را می شناسیم که از این راه جوانی را به خود هدیه کرده اند. تا به حال در مورد بوتاکس زیاد صحبت شده است و ما نمی خواهیم دوباره همان حرف ها را تکرار کنیم بلکه به دنبال گفتن نکاتی در مورد این ماده جوانی هستیم که شاید کمتر جایی شنیده باشید.

چرا بوتاکس بهترین راه است؟

تزریق بوتاکس روش سریع و موثری برای رفع چروک است زمان شروع اثر بوتاکس بین ۴ تا ۷ روز است. مدت تزریق آن بین ۱۰ تا۲۰ دقیقه طول می کشد و می توانید بعد از تزریق سریع به سر کار خود برگردید، حتی در اکثر مواقع هنگام خروج کمتر کسی متوجه تزریق ها خواهد شد.

اثرات تزریق بوتاکس بسته به تعداد تزریق قبلی بین ۴ تا ۶ ماه طول می کشد. اگر هر۳ ماه به مدت یک سال تزریق بوتاکس انجام شود، به تدریج فواصل تزریق های بعدی بیشتر می شود، یعنی عملا با تزریق بوتاکس کمتر اثرات طولانی تری حاصل می شود.

اگر بوتاکس را فرد غیر متخصص تزریق کند…

عوارض پس از تزریق بوتاکس معمولا به سبب اشتباهات در تزریق کردن ایجاد می شود. برای مثال اگر بوتاکس در نقاط صحیح تزریق نشود یا دوز دارو مناسب نباشد و بیش از حد تزریق شود، دارو بسیار رقیق شده باشد و پخش شود یا نقاطی که تزریق می شود فشار و ماساژ داده شود یا اگر از داروهای تقلبی و غیر استاندارد استفاده شود و تزریق به وسیله اشخاص غیر متخصص و در مکان های نامناسب مثل آرایشگاه ها صورت گیرد، احتمال ایجاد عارضه افزایش پیدا می کند و اگرنه بوتاکس به خودی خود کارایی بسیار خوبی دارد و عارضه چندانی ندارد. اگر هم عارضه ای داشته باشد برای مثال سبب سر درد گذرا و علائمی شبیه سرماخوردگی بعد از تزریق می شود یا یک مقدار افتادگی پلک می دهد که این عوارض گذراست و خطرناک نیست. البته یادتان نرود افتادگی پلک ممکن است به سبب عدم مهارت کافی پزشکی در تزریق هم پیش بیاید.

اثرات تزریق بوتاکس بسته به تعداد تزریق قبلی بین ۴ تا ۶ ماه طول می کشد.

انواع بوتاکس های (دیسپورت) موجود در بازار کشورمان از کشور انگلیس، کره و کاناداست. اما بوتاکس های نوع کانادایی مورد تایید وزارت بهداشت نیست چرا که این نوع بوتاکس در واقع ساخت کشور چین است و در بعضی بیماران سبب ایجاد عوارض آلرژی می شود. این نوع بوتاکس ها نه تنها کیفیت بسیار پایینی دارند بلکه قیمت پایینی هم دارند و به همین دلیل متاسفانه برخی پزشکان با خریداری بوتاکس چینی ارزان قیمت هزینه های بالایی را از بیماران و اشخاص علاقه مند به تزریق بوتاکس دریافت می کنند.

خطوط اخم دو نوع هستند

نوع ثابت: که در حالت آرامش هم وجود دارد. این خط با زدن بوتاکس به تنهایی از بین نمی رود و احتیاج به تزریق فیلر دارد.

نوع حرکتی: یعنی در آرامش موجود نیست، این نوع با زدن بوتاکس و ممانعت از انجام اخم به طور کامل از بین می رود.

در چه مواردی تزریق بوتاکس ممنوع است؟

۱. اگر فرد بیماری اختلالات انعقادی داشته باشد.

۲. استفاده از داروهای ضد انعقاد خون

۳. دوران حاملگی

۴. سن کمتر از ۱۸ سال و همچنین سن بالاتر از ۷۵ سال

۵. بیماری ام اس ، میاستنی گراویس، نفروپاتی و نارسایی کلیه

۶. بیماری های قلبی و عروقی حاد

۷. ضعف ایمنی یا کسانی که عفونت فعال دارند.

۸. واکسیناسیون در ۲ هفته اخیر

۹. کسانی که فاقد دلیل مشخص مبتلا به بیماری فلج عضلانی هستند.

بعد از بوتاکس ممکن است این عارضه ها سراغ شما بیایند

۱.صورت تان بی حرکت می ماند و مانند یک ربات هستید؟ این در نتیجه دوز نادرست بوتاکس است و احساس راحتی ندارید.

۲.ابروهای قوسی غیر طبیعی رو به بالا که همیشه نگاه متعجبانه را به صورت تان می دهد و ممکن است چین و چروک های غیر طبیعی در اطراف ابروها به وجود آید. همه اینها زمانی رخ می دهد که تزریق بوتاکس درست انجام نشود.

۳.افتادگی پلک که بسیار رایج است وقتی ابرو پژمرده می شود پلک احساس سنگینی می کند، اگر چه این عارضه موقتی است اما احساس ترس را در کسی که بوتاکس تزریق کرده به وجود می آورد.

۴. اگر دوز بوتاکس بیش از حد باشد مخصوصا در قسمت عضله، احساس می شود که پیشانی سنگین شده است و چهره شما عبوس و افسرده دیده می شود.

۵. مسمومیت غذایی حاد هم می تواند پدید بیاید و از چند ساعت تا چند هفته بعد از تزریق ادامه داشته باشد، یعنی از زمانی که سم بوتاکس اثر می کند دوبینی، تاری دید، از دست دادن صدا و کنترل مثانه ایجاد می شود.

۶.سوزن سوزن شدن یا کبودی در محل تزریق.

۷. دیگر عوارض جانبی مثل سردرد، درد صورت، سرخی صورت و حالت تهوع.

بوتاکس ، اگر قصد بوتاکس کردن دارید حتما این مطلب را بخوانید بوتاکس ، اگر قصد بوتاکس کردن دارید حتما این مطلب را بخوانید
بوتاکس افسردگی می آورد؟

پژوهشگران دریافته اند تزریق بوتاکس در اطراف چشم لبخند اشخاص را تحت تاثیر قرار می دهد و چنین به نظر می رسد که گویی این افراد به هیچ وجه نمی خندند و اگر این را در نظر بگیریم که شادی و خوشحالی از درون ماست و خندیدن جلوه بیرونی می تواند در خوب جلوه کردن و شادی بخشی ما موثر باشد پس می توان گفت انجام بوتاکس به هر چه بیشتر افسرده شدن کمک می کند.

پژوهشگران در ضمن این تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که اشخاصی که در ناحیه چشم نسبت به دیگر قسمت های خود بوتاکس انجام می دهند نسبت به دیگران افسرده تر هستند و کمتر احساس شادی می کنند، در واقع افرادی که در ناحیه دور چشم بوتاکس انجام می دهند، نمی توانند تا مدت بسیاری احساسات خود را بروز دهند و همین سبب افسردگی آنها می شود.

تزریق بوتاکس در چه کسانی ممنوع است؟

تزریق بوتاکس باید حتما توسط متخصصان پوست یا جراحان پلاستیک صورت گیرد. اما امروزه بسیاری از افراد غیر متخصص و گاهی پزشکان عمومی این کار را انجام می دهند. در این صورت احتمال ایجاد عوارض بسیار بالاست.

بوتاکس یکی از سمومی است که برای انسان کاربردهای بسیاری دارد، از جمله اینکه تزریق دوزهای بسیار کم آن می تواند از ایجاد چین و چروک در سنین جوانی پیشگیری کند و ظاهر چروک ها به خصوص خطوط ناحیه پیشانی، اطراف چشم و خط اخم را در سنین بالاتر بهبود بخشد و از پیشرفت آنها جلوگیری کند.

همچنین با استفاده از بوتاکس می توان فاقد انجام جراحی های پرهزینه و پرعارضه، ابروها را بالا کشید.

علاوه بر این برای درمان تعریق بیش از حد زیر بغل، تعریق کف دست و بسیاری از مشکلات دیگر نیز کاربرد دارد. اما برخی افراد و بیماران در شرایطی قرار دارند که تزریق بوتاکس می تواند برایشان همراه با عارضه باشد.

اگر می خواهید بدانید چه کسانی مجاز به تزریق بوتاکس نیستند، این مقاله را از دست ندهید.

آیا شما به بوتاکس آلرژی دارید؟

پی بردن به آلرژی نسبت به بوتاکس قبل از تزریق بسیار دشوار است، بنابراین فرد باید یک بار بوتاکس را تزریق کند تا به حساسیت داشتن یا نداشتن نسبت به آن پی ببرد.

معمولا خطر ایجاد آلرژی در موارد عادی با بوتاکس های استاندارد خیلی کم است، اما خطر حساسیت در بوتاکس های غیر استاندارد و چینی بسیار بالاست.

این آلرژی می تواند باعث سفت، قرمز و ملتهب شدن ناحیه تزریق شود یا ممکن است باعث واکنش های کلی تر به صورت ضعف عضلات کلی بدن، تنگی نفس و .. شود. البته این موارد بسیار نادر است.

اگر از داروهای ضد انعقادی استفاده می کنید …

در مورد مبتلایان به بیماری های خودایمنی به طور قطعی نمی توان تزریق بوتاکس را منع کرد، اما بهتر است این افراد تزریق نکنند.

همچنین افرادی که از داروهای ضد انعقاد خون مثل وارفارین استفاده می کنند بهتر است از یک هفته قبل از تزریق داروهای شان را قطع کنند. اصولا قطع داروهای ضدانعقادی بیشتر قبل از انجام جراحی هایی توصیه می شود که همراه با خونریزی هستند. با این حال بهتر است قبل از تزریق بوتاکس نیز مصرف آن را قطع کرد.

بوتاکس ، اگر قصد بوتاکس کردن دارید حتما این مطلب را بخوانید بوتاکس ، اگر قصد بوتاکس کردن دارید حتما این مطلب را بخوانید
با دوز استاندارد در تزریق آشنا شوید

تزریق بوتاکس باید هر ۴ تا ۶ ماه تمدید شود و نیازی به استراحت دادن پوست نیست، زیرا اگر انقباض عضله بازگردد ممکن است اثر بوتاکس کم شود. پس بهتر است قبل از اینکه حرکات عضله کاملا بازگردد، تزریق تکرار شود تا عضله به این حالت عادت کند.

همچنین این تفکر که بعد از ۴ یا ۵ بار تزریق، عضله برای همیشه فلج می ماند اشتباه است، بلکه آن عادت عضله از بین می رود و ایجاد چین ها به عقب می افتد، وگرنه اگر شما ۱۰ بار هم بوتاکس تزریق کنید، باعث فلج دائمی عضله نمی شود.

علاوه بر این دوزهای بوتاکس که در پوست تزریق می شود، معمولا باعث ساخت آنتی بادی علیه بدن نمی شود و احتمال عدم جواب با تزریق دوز های استاندارد خیلی کم است.

معمای بوتاکس و بارداری

بوتاکس در دو زمینه زیبایی و درمانی کاربرد دارد. مصرف زیبایی آن معمولا برای افراد زیر ۲۱ سال توصیه نمی شود.

از طرف دیگر کسانی که بیماری های خاص مانند میاستنی گراویس دارند و دچار ضعف عضلانی هستند نباید بوتاکس تزریق کنند، زیرا وضعیت شان بدتر می شود.

در زمان بارداری و شیردهی نیز بهتر است بوتاکس استفاده نشود. حتی توصیه می شود سه ماه قبل از بارداری مصرف بوتاکس قطع شود، اما اگر خانمی بوتاکس تزریق کرد و بعد فاقد برنامه ریزی باردار شد، مشکل خاصی برایش پیش نمی آید و نیازی به سقط جنین وجود نخواهد داشت.

این موضوع درحد یک توصیه است، یعنی تا حد ممکن بهتر است در این زمان بوتاکس تزریق نشود.

عارضه پس از تزریق بوتاکس معمولا به دلیل اشتباهات در تزریق کردن ایجاد می شود

خطرات اشتباه در تزریق

اگر هم عارضه ای داشته باشد، برای مثال باعث سردرد گذرا و علائمی شبیه سرماخوردگی بعد از تزریق می شود، یا یک مقدار افتادگی پلک می دهد که این عوارض گذراست و خطرناک نیست.

بوتاکس مناسب چه کسانی است؟

برخی افراد عادت دارند هنگام صحبت کردن، حرکت کردن، مطالعه یا قرار گرفتن زیر نور آفتاب به طور ناخودآگاه با عضلات صورت شان بازی کرده و اخم کنند. این افراد خیلی زود دچار چین و چروک می شوند و بهتر است بوتاکس تزریق کنند.

همچنین کسانی که دچار چروک های ظریف شده اند، می توانند برای جلوگیری از پیشرفت آنها بوتاکس تزریق کنند.

اما کسانی که عادت به بازی با عضلات صورت شان ندارند، لزومی برای انجام این تزریق نیز نخواهند داشت.

تزریق بوتاکس عارضه ای هم دارد؟

چند سالی است که استفاده از بوتاکس در کشور ما هم افزایش یافته و خیلی از افراد و مخصوصا خانم ها علاقه ی زیادی به آن پیدا کرده اند. در حالی که خیلی از آنها هنوز ماهیت واقعی بوتاکس را نمی شناسند. اینکه این ترکیبی که تزریق می شود واقعا چیست و چه تاثیراتی بر بدنشان می گذارد. در اینجا اصلا هدفمان خوب و یا بد گفتن از بوتاکس نیست. فقط می خواهیم اطلاعاتی درباره بوتاکس به شما بدهیم.

بوتاکس نام تجاری یک نوع سم تولید شده توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است که البته غیر از بوتاکس نام های تجاری دیگری هم دارد مثل دیسپورت.

ورود سم باکتری کلستریدیوم بوتولینیوم به بدن باعث ایجاد بیماری فلج کننده بسیار خطرناکی به نام بوتولیسم می شود. سه نوع عمده بوتولیسم عبارتند از:

۱- بوتولیسم غذایی که با خوردن غذاهای حاوی این سم ایجاد می شود.

۲- بوتولیسم زخم که در اثر آلودگی زخم توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینم ایجاد می شود.

۳- بوتولیسم نوزادان که با مصرف ذرات حاوی باکتری ایجاد می شود.

تاثیر سم این باکتری بر فلج عضلات بدن، امروزه آن را به یک داروی بسیار موثر در از بین بردن چین و چروک صورت و در دید عموم مردم، به یک اکسیر جوانی تبدیل کرده است.

چگونه؟

بوتاکس انتقال پیام های عصبی را از اعصاب محیطی بدن به عضلات مسدود می کند. پس عضله ای که بوتاکس به آن تزریق شده منقبض نمی شود و این باعث از بین رفتن چین و چروک و صافی عضلات صورت می شود.

حتما بخوانید :  زیباتر شدن ابرو با انجام توصیه های آرایشگر حرفه ای تیلر سوئیفت

پزشک متخصص پوست، ماهرترین افراد در تزریق بوتاکس است. پزشک دقیقا می داند بوتاکس را به چه مقدار و به کدام عضلات تزریق کند تا کمترین عارضه و بیشترین تاثیر را داشته باشد. تزریق بوتاکس تنها چند دقیقه طول می کشد و نیازی به بی هوشی ندارد. برای رسیدن به تاثیرات واقعی بوتاکس، ۳ تا ۷ روز زمان لازم است.

تزریق بوتاکس واقعا می تواند برای مبتلایان به بیماری تنفسی خطرناک باشد

پزشکان معمولا توصیه می کنند به منظور پیشگیری و کاهش کبودی نواحی تزریق شده، بیماران دو هفته قبل از تزریق از مصرف آسپیرین و داروهای ضد التهاب خودداری کرده و حداقل یک هفته قبل از تزریق به هیچ وجه نوشیدنی های الکلی استفاده نکنند.

اما بوتاکس عارضه ای هم دارد؟

کبود شدن موقتی پوست شایع ترین عارضه تزریق بوتاکس است. سردرد نیز می تواند از عوارض آن باشد که معمولا ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از بین می رود. درصد کمی از بیماران افتادگی پلک ها را بعد از تزریق بوتاکس گزارش می کنند که معمولا در طول سه هفته به کلی از بین می رود.

این افتادن پلک ها علامت مهمی است و نباید نادیده گرفته شود، زیرا نشانه حرکت بوتاکس تزریق شده و پخش شدن آن به اطراف است. پس سعی کنید تا ۱۲ ساعت بعد از تزریق، به نواحی تزریق شده دست نزنید و آنها را نمالید و برای ۳ تا ۴ ساعت از خوابیدن و فشار آوردن به این نواحی خودداری کنید.

تمام این عوارض در خصوص تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص پوست بود. اما متاسفانه علاقه مردم به تزریق بوتاکس و رسیدن به تاثیرات آن در زیبایی و جوانی پوست باعث شده خیلی از افراد توصیه های ایمنی آن را نادیده بگیرند. فاقد شک این تزریقات اگر توسط پزشک متخصص پوست انجام نشود، عوارض بیشتر و خطرناک تری خواهد داشت.

بوتاکس در آرایشگاه

تزریقات بوتاکس آرایشی، مخصوصا بوتاکس هایی که در آرایشگاه ها و مکان های غیر پزشکی انجام می شود، می تواند عوارض جدی و حتی مرگبار را به بار بیاورد.

در صورتی که بعد از تزریق بوتاکس در این مکان ها و یا حتی توسط پزشک با این علائم مواجه شدید، سریعا به پزشک مراجعه کنید: مشکل در بلع غذا و یا صحبت کردن و یا نفس کشیدن.

این مشکلات می توانند ساعت ها و یا هفته ها بعد از تزریق ایجاد شوند. علت این است که عضلات تنفسی و دهانی و حلقی ممکن است بعد از تزریق ضعیف شوند. موارد شدید این عوارض و نادیده گرفتن آنها توسط فرد حتی می تواند باعث قطع کامل تنفس و مرگ شود.

بیماران تنفسی مثل مبتلایان به بیماری آسم، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به عوارض بوتاکس هستند.

مشکل در بلع غذا ممکن است چند ماه طول بکشد. در موارد شدید حتی ممکن است فرد نیازمند تغذیه از راه لوله باشد و یا فقط بتواند رژیم مایع را تحمل کند. گاهی وقت ها مشکل در بلع باعث ورود غذا و مایعات به نای و مجاری هوایی می شود که این خود می تواند باعث قطع تنفس و مرگ شود.

پس باز هم تاکید می کنیم که تزریق بوتاکس واقعا می تواند برای مبتلایان به بیماری تنفسی خطرناک باشد.

بوتاکس ، اگر قصد بوتاکس کردن دارید حتما این مطلب را بخوانید بوتاکس ، اگر قصد بوتاکس کردن دارید حتما این مطلب را بخوانید

گسترش تاثیرات سم

در برخی موارد، سم باکتری بوتولینوم که به عنوان داروی تزریقی به کار می رود می تواند به مناطقی دور تر از مناطق تزریق هم گسترش یابد و باعث علائم بیماری بوتولیسم شود.

پس فراموش نکنید تزریق بوتاکس باید حتما تحت نظر پزشک متخصص پوست و در مکان های پزشکی انجام شود.

خانم هایی که در دوران بارداری و شیردهی قرار دارند و یا خانم هایی که قصد بچه دار شدن را دارند، فقط تحت نظر پزشک متخصص خود، مجاز به تزریق بوتاکس خواهند بود. ولی بهتر است در این دوران از خیر بوتاکس بگذرید تا پشیمانی به بار نیاورد.

در چه سنی بوتاکس تزریق کنیم؟

البته بوتاکس خطرهایی نیز دارد که برای کاهش آن بهتر است حتما متخصص آن را تزریق کند.

با افزایش سن، در نقاط مختلف صورت چروک هایی ظاهر می شوند. این خطوط به خصوص در ناحیه پیشانی، خط اخم و خطوط دور چشم به دلیل انقباض عضلانی به وجود می آید و اگر به موقع درمان شود مانع از تبدیل خطوط موقت انقباض به خطوط دائم (که در حالت استراحت هم وجود دارند) می شود.

با تزریق بوتاکس که نوعی پروتئین حاصل از یک باکتری است، می توان از انقباض این عضلات و ایجاد چروک پیشگیری و چروک های موجود را درمان کرد. بهترین سن تزریق بوتاکس بین سنین ۲۰ تا ۶۵ سال است و استفاده از آن کاربردهای مختلفی دارد؛ پیشگیری از چروک، درمان خطوط ناحیه پیشانی، اطراف چشم و خط اخم، بالا بردن ابرو(لیفت ابرو) و درمان تعریق بیش از حد زیر بغل و کف دست. اثر بوتاکس از ۲ ساعت بعد از تزریق شروع می شود و طی ۳ تا ۵ روز قابل مشاهده است و بعد از ۱۴ تا ۲۱ روز به حداکثر می رسد. دوام تاثیر بوتاکس حدود ۴ تا ۶ ماه است و بعد از این مدت اثر آن از بین می رود. البته بهتر است خانم های جوانی که باردار هستند، از بوتاکس استفاده نکنند و همچنین کسانی که دچار نارسایی حاد کلیوی یا بیماری های عصبی عضلانی هستند یا داروهای ضدانعقاد مثل هپارین و وارفاین مصرف می کنند، نباید بوتاکس تزریق کنند.

استفاده از بوتاکس در درجه اول در رفع چین و چروک های پیشانی و بعد چین های قاعده بینی که به آن «چین های خرگوشی» گفته می شود و سپس چین وچروک های لب بالا موثر است. البته بوتاکس خطرهایی نیز دارد که برای کاهش آن بهتر است حتما متخصص آن را تزریق کند. از جمله این موارد، واکنش آلرژیک است. همچنین ممکن است به دلیل انقباض ماهیچه ها، باعث ایجاد اخم دائم یا حالت متعجب شود.

قبل از آنکه عجله کنید و به یک متخصص پوست برای انجام این کار مراجعه کنید ابتدا مواردی که در ادامه این نوشته آمده را مطالعه کنید تا بدانید که این روند به چه صورت است.

بوتاکس نوعی سم (neurotoxin) است که با سوزن تزریق می شود

بوتاکس ، اگر قصد بوتاکس کردن دارید حتما این مطلب را بخوانید بوتاکس ، اگر قصد بوتاکس کردن دارید حتما این مطلب را بخوانید
عکس های خود را مشاهده می کنید تصور کنید که اگر آن چروک های روی پیشانی تان وجود نداشته باشند احساس بهتری خواهید داشت.

هر زمانی که پیشانی را به سمت بالا به حرکت در می آوریم و یا پلک می زنیم چروک های روی پیشانی و اطراف چشم های مان عمیق تر می شوند. اگر این کار را به مدت طولانی تر مثلا ۱۰ ثانیه انجام دهید، عمق این چروک ها را نیز افزایش خواهید داد.

بوتاکس از چنین روندی جلوگیری به عمل می آورد. انجام این کار تقریبا هرگز زود نیست و می تواند روندی برای جلوگیری از افزایش سن باشد.

بوتاکس چهره را بی حالت نمی کند

بوتاکس ، اگر قصد بوتاکس کردن دارید حتما این مطلب را بخوانید بوتاکس ، اگر قصد بوتاکس کردن دارید حتما این مطلب را بخوانید

برخی از منتقدین درباره بوتاکس می گویند که بوتاکس می تواند حالت اصلی صورت شما را بگیرد و زمانی که می خندید، ناراحت یا مضطرب هستید صورت شما را فاقد حالت باقی می گذارد.

اگرچه این جریان صادق است اما اگر میزان بوتاکس به اندازه و متوسط باشد می توانید حالات صورت خود را نیز کاملا نشان دهید.

دکتر وایبل می گوید باید بدانید که بوتاکس تنها برای خطوط پیشانی، بین ابروها و اطراف چشم می تواند کاربرد داشته باشد.

بوتاکس تمام چروک ها را به طور کامل از بین نمی برد

بوتاکس ، اگر قصد بوتاکس کردن دارید حتما این مطلب را بخوانید بوتاکس ، اگر قصد بوتاکس کردن دارید حتما این مطلب را بخوانید
نیویورک توضیح می دهد: “همه این مواد از نوع مشابهی باکتری نشات گرفته اند بنابراین همگی در یک مسیر کاربرد دارند. تنها تفاوت های جزئی میان آنها وجود دارد.”

وی اضافه می کند: ” Xeomin، نوع خالص سم neurotoxin است. به همین دلیل هم به آن «مولکول عریان» گفته می شود.”

علت این امر هم این است که متشکل از هیچ نوعی پروتئین اضافه نیست و این همان روندی است که Botox و Dysport طی می کنند. این سم خالص به عمق پوست نفوذ پیدا کرده، سریعا عمل می کند و کمترین خطر برای ابتلا به آلرژی یا حساسیت را نشان می دهد.

دکتر لورنس می گوید: “از دیدگاه تئوری نیز هرچقدر میزان پروتئین موجود در سم کمتر باشد، احتمال عدم پاسخگویی کاهش داده می شود. این امر بدان معناست که بدن بیمار مقاومت کمتری برای پذیرش آن از خود نشان خواهد داد.”

دکتر لورنس اشاره می کند، Dysport در مقایسه با بوتاکس بیشتر پخش می شود بنابراین برای نواحی که به چندین بار تزریق احتیاج دارند مناسب است. همچین نسبت به سایر انواع سریع تر یعنی در حدود دو یا سه روز پس از تزریق عمل می کند که در مقایسه با ۷ تا ۱۰ روز اثر حاصل از بوتاکس، مزیت خوبی به شمار می رود.

زمانی که انوع مختلف این مواد را مورد امتحان قرار دارید احتمالا می توانید بهترین نوع آن برای پوست خود را انتخاب کنید.

ممکن است در ابتدا برای تان بسیار مضحک به نظر برسد

بوتاکس ، اگر قصد بوتاکس کردن دارید حتما این مطلب را بخوانید بوتاکس ، اگر قصد بوتاکس کردن دارید حتما این مطلب را بخوانید
تصاویر لبهای بوتاکس شده ، هزینه بوتاکس برای بالا بردن ابرو ، مطالبی مقاله تحقیق در مورد عوارض بوتاکس ، عکس بوتاکس خط خنده ، بوتاکس لب بالا ، بوتاکس چیست و عوارض آن ، بوتاکس گونه ، بوتاکس چیست ، بوتاکس طبیعی صورت ، تزریق بوتاکس گونه ، بوتاکس لب عکس ، بوتاکس لب ، مواد بوتاکس ، تزریق تاثیر بوتاکس در بالا بردن ابرو ، هزینه عوارض بوتاکس لب ، لبهای بوتاکس ، بوتاکس ابرو چیست ، بوتاکس طبیعی صورت با میوه ، تزریق بوتاکس برای گونه ، بوتاکس صورت چیست؟ ، بوتاکس طبیعی ، انواع بوتاکس موجود در ایران ، بوتاکس زیر بغل ، بوتاکس مو ، عکس بالا بردن ابرو با بوتاکس ، تزریق بوتاکس برای خط خنده ، هزینه بوتاکس و خط خنده ، بوتاکس طبیعی پوست ، هزینه بوتاکس خط خنده ، قیمت مضرات عوارض عکس بوتاکس صورت ، قیمت بوتاکس خط خنده ، بوتاکس موجود در بازار ، اطلاعاتی در مورد بوتاکس صورت ، خرید مواد بوتاکس ، بوتاکس ورم صورت ، محل تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو ، بوتاکس صورت احمدی نژاد ، تاثیر بوتاکس در بالا بردن ابرو ، ژل بوتاکس گونه ، بوتاکس زیر بغل با تخفیف ، بوتاکس طبیعی لب ، خرید بهترین انواع فروش مواد بوتاکس ، مواد بوتاکس کانادایی کنیتکس ، عوارض بالا بردن ابرو با بوتاکس ، بوتاکس برای بالا بردن ابرو ، تزریق هزینه عکس عوارض قیمت بوتاکس اخم ابرو ، انواع بوتاکس موجود در بازار ، بوتاکس صورت و عوارض آن ، تزریق بوتاکس بالا بردن ابرو ، خطرات عوارض تزریق هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل ، قیمت تزریق بوتاکس برای خط خنده ، فروش مواد بوتاکس ، بوتاکس برای گونه ، بوتاکس بالای لب ، بوتاکس بالابردن ابرو ، بوتاکس با مواد طبیعی ، لبهای بوتاکس شده ، بوتاکس لبها ، بالا بردن ابروها با بوتاکس ، لبهای بوتاکس شده در تهران ، ژل امپول تزریق سم بهترین مارک بوتاکس چیست ، بوتاکس ابرو ، بوتاکس طبیعی با هسته زیتون ، بوتاکس لب قیمت ، اطلاعاتی اطلاعات در مورد تزریق بوتاکس ، تصاویر لبهای بوتاکس شده در تهران ، بوتاکس طبیعی زیتون ، مواد بوتاکس کانادایی ، بوتاکس لب چگونه است ، بوتاکس لب و گونه ، مواد بوتاکس چیست ، بوتاکس بالا بردن ابرو ، در مورد بوتاکس ، تزریق بوتاکس در گونه ، بوتاکس مورد تایید وزارت بهداشت ، مواد بوتاکس کانادایی کنیتوکس ، مواد بوتاکس مو ، بوتاکس صورت لاغر ، در مورد بوتاکس صورت

.

منبع : shahrematlab.com