آکاایران: هنگام کار با این مواد باید بیشتر دقت کنید و هیچ گاه به طور مداوم ابرو ها را دکلره نکنید، چون می تواند آسیب زننده باشد.

۱٫ کار را با ابروهای تمیز آغاز کنید؛ یعنی باید ابروها پیش از دکلره برداشته و موهای آن مرتب شده باشند همچنین بهتر است قبل از کار با شامپو آنها را بشویید.

۲٫ با استفاده از یک گوش پا ک کن پوست اطراف ابرو را با وازلین بپوشانید. این کار پوست را از آسیب ها و التهابات ناشی از دکلره محافظت می کند به خصوص اگر تازه ابروها را برداشته باشید پوست حساس تر است و ملتهب می شود.

۳٫ ماده دکلره را آماده کنید و در یک کاسه بریزید. تهیه ماده دکلره با توجه به نوع آن متفاوت است. (مواد دکلره ابرو پودر دکلره و اکسیدان ۶ درصد است.)
با برس مخصوص رنگ ابرو یا برس تمیز ریمل، مواد را روی ابروها بمالید. اگر می خواهید همه موها به خوبی رنگ باز کنند چندین بار با حرکات رفت و برگشتی موها را برس بزنید.

۴٫ بعد از اینکه ابروها کامل با مواد پوشانده شدند ساعت را نگاه کنید. اگر می خواهید ابروها فقط کمی روشن شوند و رنگ باز کنند حدود ۳ دقیقه زمان بگیرید اما اگر می خواهید خیلی روشن شوند مواد باید حدود ۷ دقیقه روی ابرو بمانند. مدام ابروها را چک کنید تا نسوزند.

۵٫ مواد را با پنبه یا دستمال کاغذی مرطوب از روی ابرو پاک کنید.

۶٫ صورت را بشویید و ابروها را با حوله خشک کنید.

۷٫ در این مرحله ممکن است در رنگ ابروهای تان زردی یا نارنجی وجود داشته باشد که می توانید با واریاسیون بنفش این زردی را بگیرید. چند قطره واریاسیون را با اکسیدان مخلوط کنید، به ابروها بزنید و حدود ۶ دقیقه صبر کنید.

۸٫ ابروها را بشویید و با حوله خشک کنید. به راحتی می توانید تفاوت مرحله هفت را با این مرحله متوجه شوید. در اینجا دیگر ابروها زردی ندارند و رنگی طبیعی تر به دست آورده اند.

۹٫ کمی ابروها را با مداد و سایه مرتب کنید

می توانید در آخر کار رنگساژ بزنید، به پایه ی ابروها دقت کنید و رنگساژ کنید. 

این پست مشکل شما را حل کرد ؟
بله۰
خیر۰

.

منبع : charekar.com