آکاایران: قبل از هر چیز توصیه می کنیم حتما مژه مصنوعی ها را قبل از خواب درآورده و چشم ها را خوب پاک کنید تا باعث بیماری های چشمی نشوید. بعد از برداشتن مژه ها آنها را لای دستمال کاغذی آغشته به الکل گذاشته و خوب آن را پاک کنید، فاقد فشار یا کشیدن مژه ها. چندبار دستمال را عوض کنید تا کاملا ریمل و خط چشم و چسب روی مژه ها پاک شود و در آخر آن را با باد سشوار خنک خشک کرده و برای استفاده بعدی آماده کنید. البته توصیه می شود یک بار مژه مصنوعی را مصرف کنید که هیچ شکی در سلامت چشمان شما به وجود نیاید.

 مراحل استفاده از ریمل

خوب مژه ها را پودر بزنید تا با ترکیب ریمل آن را ضخیم تر جلوه دهد و ریمل روی مژه ها بهتر بنشیند. دو یا سه بار ریمل را به مژه های بالا به صورت افقی بمالید. به سرعت برای بار دوم و سوم هم این کار را تکرار کنید. چون ریمل سریع خشک می شود به خصوص در ریمل ضد آب. اگر روی مژه خشک شده ریمل بزنید، ریمل تکه تکه به نظر خواهد آمد.

 اگر مژه های خودتان صاف است

اگر مژه هایتان صاف است توصیه می کنیم قبل از چسباندن مژه مصنوعی، از فرمژه استفاده کنید. برای بهتر حالت گرفتن مژه ها می توانید دستگاه فرمژه را با سشوار یا آب داغ گرم کنید که موقع فر دادن مثل اتویی برای مژه ها عمل خواهد کرد. فر مژه را روی ریشه مژه قرار داده و برای ۳۰ ثانیه نگه دارید و آن را به نوک های مژه ها آورده و برای ۳۰ ثانیه نگه دارید تا خوب فر را به خود بگیرد. البته حواس تان باشد که این کار باعث سوختن تدریجی پوست لبه های پلک و موی مژه ها می شود. به این ترتیب، امکان ریزش مژه ها و رشد کندتر آنها هم وجود خواهد داشت، بنابراین برای حالت دادن بهتر به مژه ها، به جای گرم کردن فرمژه، مژه های خود را با حوله ای آغشته به آب گرم، کمی گرم و مرطوب و سپس از فرمژه استفاده کنید تا نتیجه دلخواه را به دست آورید.

منبع : برترین ها

این پست مشکل شما را حل کرد ؟
بله۰
خیر۰

.

منبع : charekar.com