آکاایران: اکثر خانم ها با این حالت مو دست و پنجه نرم می کنند. دو روز پس از حمام کردن، کف سر به شدت چرب شده در حالی که نوک موها خشک و شکننده است. این حالت مراقبت از مو را دشوار می کند. اما متعادل کردن اقدامات مراقبت از مو باعث بهتر شدن وضع موها می شود. در ادامه با "آکا" همراه باش تا راهنمای مراقبت از کف سر چرب و نوک موهای خشک را بخوانی.

موخوره داری؟ نوک موها را کوتاه کن!

اگر نوک موهایت به شدت خشک باشد، می تواند به سادگی دچار موخوره های شدید بشود. به همین دلیل و برای جلوگیری از ایجاد موخوره روی موها، بهتر است آنها را به طور مرتب بچینی. موخوره از نوک موها شروع شده اما می تواند تا بالای تارهای مو برسد. پس از چیدن نوک موها، از روش های مراقبتی مناسب برای موها استفاده کن.

نرم کننده مو را فراموش نکن!

باید هر بار پس از آبکشی موها از نرم کننده استفاده کنی. این کار را با استفاده از یک نرم کننده غنی انجام بده تا از شر خشکی و موخوره خلاص بشوی. وقتی که کف سرت چرب است، دیگر نیازی نیست روی آن از نرم کننده استفاده کنی. با این کار، تنها چربی موها را بیشتر می کنی.

موها و کف سرت را با یک شامپوی ملایم بشور و با یک نرم کننده مناسب، ساقه های موها را تغذیه کن. با این کار، فاقد آن که موهایت خشک شوند، تغذیه شده و نرمی و لطافت طبیعی خود را بازمی یابند. این کار در عین حال، از چرب شدن کف سر نیز مانع می شود. بنابراین، هنگام استفاده از نرم کننده برای ساقه و نوک موهایت، خسیس نباش!

نکته های مراقبتی:

سعی کن روی موهایت از صاف کننده و خشک کننده های مو استفاده نکنی. با این کار، کف سرت چرب مانده و نوک موهایت خشک می شوند. اجازه بده موهایت همیشه به صورت طبیعی خشک شوند و سعی کن همیشه یک اسپری بیرون از حمام برای تقویت آنها داشته باشی.

همچنین به خاطر داشته باش که اگر حتماً باید از بابلیس، سشوار یا اتوی مو استفاده کنی، روی موهای خود را با اسپری و دیگر محصولات ضدحرارت بپوشان.

"آیا علائم شوره سر را می شناسی؟" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com