آکاایران: معرفی ویتامین های ضروری برای زیبایی پوست

آکاایران: مراقبت از پوست ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما ویتامین ها می توانند این کار را ساده کنند. ویتامین ها نقشی اساسی در سلامت پوست بازی کرده و بهترین روش برای داشتن پوست درخشان هستند. به همین دلیل امروز "آکا" ویتامین های ضروری برای زیبایی پوست را به تو معرفی می کند.

ویتامین A:

ویتامین A باعث سریع شدن روند ترمیم بافت پوست شده و آن را سفت و مرطوب می کند. این ویتامین برای درمان جوش و نرم کردن پوست خشن مفید است. رتینول، اسید موجود در ویتامین A یک عنصر قدرتمند برای مبارزه با پیری پوست است. منابع طبیعی ویتامین A، هویج، سیب زمینی شیرین، کلم، اسفناج، کلم بروکلی، کره و تخم مرغ هستند.

ویتامین B:

تمام ویتامین های گروه B برای پوست مفید هستند. ویتامین B12 از تغییر رنگ پوست جلوگیری کرده و ظاهر پوست را بهبود می بخشد. ویتامین B3 درمان کننده بسیاری از مشکلات پوستی بوده و ویتامین B5 جوش را کم کرده و درمان زخم ها و خراش ها را تسریع می کند. منابع طبیعی ویتامین B شامل موز، سبزیجات برگ دار، اسفناج، سیب زمینی، پرنده ها و غذای دریایی هستند.

ویتامین C:

ویتامین C کلاژن تولید می کند و باعث حفظ بافت سالم پوست می شود. این ویتامین یک آنتی اکسیدان بوده که رادیکال های آزاد را خنثی کرده و با عفونت های پوستی مبارزه می کند. ویتامین C همچنین برای درمان زخم ها، سوختگی ها و کاهش قرمزی پوست مفید است. این ویتامین برای مراقبت از چندرنگی پوست ضروری است. منبع طبیعی ویتامین C، پرتقال، لیموشیرین، لیمو، انگورها، انبه، خیار و گوجه است.

ویتامین E:

ویتامین E پوست تو را از درون تغذیه می کند. این ویتامین خط ها و ترک های پوستی را کاهش داده و باعث یکدست شدن آن می شود. ویتامین E پوست را مرطوب کرده، حلقه های تیره و آفتاب سوختگی ها را درمان کرده و تعادل چربی پوست را حفظ می کند. منابع طبیعی ویتامین E شامل بادام، اسفناج، سیب زمینی شیرین، بادام زمینی، تخمه آفتابگردان و جوانه گندم هستند.

"ویتامین e برای پوست و بدنی سالم در تمام فصل ها" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com